Podstata buddhismu

Podstata buddhismu - Natalia Rokotova | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Natalia Rokotova
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Podstata buddhismu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Podstata buddhismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Natalia Rokotova. Číst Podstata buddhismu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha vyšla poprvé v roce 1927 v Urze (Ulánbátar) anonymně, a v roce 1940 v Rize pod pseudonymem Natalia Rokotova. Byla napsána Jelenou Ivanovnou Rerichovou. Stručným způsobem jsou zde vyloženy nejdůležitější myšlenky raného buddhismu, které byly manžely Rerichovými dále rozvinuty v Učení Živé Etiky (Agni Józe). Jde o publikaci informativní a dobře srozumitelnou i pro nebuddhisty, zejména studenty a zájemce o kulturní dějiny lidstva, v nichž buddhistický odkaz bezesporu zaujímá významné místo. Přeložila Miroslava Puškarčuková.


...mus dnešní dobou označuje širokou rodinu filozofických a náboženských škol, původem z indického subkontinentu, založených na učení Siddhártha Gautamy, běžně známého jako Buddha, což znamená "probuzený" ... Kniha: Podstata buddhismu - Natalia Rokotova | Knihy.ABZ.cz ... .Buddha žil a učil na území dnešní severovýchodní Indie někdy mezi 6. a 4. stoletím př. n. l. Buddhisté jej respektují jako svého probuzeného či ... podstata buddhismu Buddhismus se opírá o představu, že lidské duše procházejí nekonečným převtělováním. Závisle na tom, jak si lidská duše v životě vede (jakou si utváří karmu = souhrn dobrých i zlých skutků) se znovu zrodí do příznivé nebo nepříznivé formy existence. Svatá kniha je souborem textů, který ... O buddhismu Archivy - BuddhaWeb ... . Závisle na tom, jak si lidská duše v životě vede (jakou si utváří karmu = souhrn dobrých i zlých skutků) se znovu zrodí do příznivé nebo nepříznivé formy existence. Svatá kniha je souborem textů, který nějaké náboženství považuje za svatý. Mnoho náboženství tento text považuje za napsaný nebo inspirovaný božstvem.. Jednou z nejstarších svatých knih je Rgvéda, jedna z...SOUVISEJÍCÍ KNIHY