Soukromá vernisáž: výbor z poezie

Soukromá vernisáž: výbor z poezie - Zdena Bratršovská | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Zdena Bratršovská
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Soukromá vernisáž: výbor z poezie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Soukromá vernisáž: výbor z poezie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdena Bratršovská. Číst Soukromá vernisáž: výbor z poezie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Bilanční, autorsky promyšlená a umně komponovaná retrospektiva z pěti básnických knih Zdeny Bratršovské, které vyšly v letech 1983 – 1987. Autorka spojovaná s první českou divadelní alternativou, jíž bylo Bílé divadlo z přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století, je v poslední době známá především jako prozaička a publicistka tvořící knihy spolu s Františkem Hrdličkou (např. Sebranci, Báječný hotel Rezeda, Samé malé pitvorky, Kufr s milenkami aj.). Výbor z její básnické tvorby je členěn tematicky a žánrově do devíti oddílů (např. Monology, Oživené obrazy, Portréty a epizody, Pastorály atd.). Výbor je doplněn podrobným a otevřeným autorským komentářem.


... Soukromá vernisáž (výbor z poezie) Autor: Zdena Bratršovská Básnířka pojala výbor svých veršů osobitým způsobem: odmítla chronologickou posloupnost a pokusila se místo toho o důsledné tématické celky, rozložené do devítí částí, z nichž ... Retrospektiva | Sleviste.cz ... ... Soukromá vernisáž (výbor z poezie) - Zdena Bratršovská Bilanční, autorsky promyšlená a umně komponovaná retrospektiva z pěti básnických knih Zdeny Bratršovské, které vyšly v letech 1983 - 1987. Soukromá vernisáž: výbor z poezie Zdena Bratršovská Nakladatel: H+H 2019 Michelangelo: Požár smyslů - Výbor z poezie a dopisů . Ve vynikajícím překladu Pavla Eisnera vychází výbor básní jednoho z největších renesančních umělců Mi ... Vernisáž ve verších | 27. 6. 2019 | Jan Choděra | Britské ... ... . Soukromá vernisáž: výbor z poezie Zdena Bratršovská Nakladatel: H+H 2019 Michelangelo: Požár smyslů - Výbor z poezie a dopisů . Ve vynikajícím překladu Pavla Eisnera vychází výbor básní jednoho z největších renesančních umělců Mi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY