Vznik a vývoj buddhismu

Vznik a vývoj buddhismu - Vladimír Miltner | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Miltner
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vznik a vývoj buddhismu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vznik a vývoj buddhismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Miltner. Číst Vznik a vývoj buddhismu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dílo je rozděleno na šest oddílů. Úvod seznamuje čtenáře s prameny a vývojem duchovního myšlení před Buddhou. Další kapitoly se věnují legendám o životě Siddhárthy a společnosti jeho stoupenců. Nejobsáhlejší kapitola ,,Nauka“ seznamuje s Buddhovým učením a jednotlivými školami. Další kapitoly se zabývají různými filosofickými aspekty buddhismu a buddhistickými literárními díly. Vladimír Miltner převyprávěl Mahábháratu, přeložil Kámasútru a Otázky Milindovy, zabýval se klasickou indickou medicínou. Z jeho děl je nejvýznamnější slovník Malá encyklopedie buddhismu.


...smus dnešní dobou označuje širokou rodinu filozofických a náboženských škol, původem z indického subkontinentu, založených na učení Siddhártha Gautamy, běžně známého jako Buddha, což znamená "probuzený" ... Vznik a vývoj buddhismu - Vladimír Miltner | Databáze knih ... .Buddha žil a učil na území dnešní severovýchodní Indie někdy mezi 6. a 4. stoletím př. n. l. Buddhisté jej respektují jako svého probuzeného či ... Vznik a vývoj buddhismu; Vznik a vývoj buddhismu Vladimír Miltner. Miltnerova kniha obsahuje ohromné množství informací o všech možných aspektech Buddhova učení a složitých cestách, jimiž prošlo na indické půdě v následujících asi patnácti stoletích. Vznik a vývoj bud ... Vznik a vývoj buddhismu - Vladimír Miltner | Knihy Dobrovský ... . Miltnerova kniha obsahuje ohromné množství informací o všech možných aspektech Buddhova učení a složitých cestách, jimiž prošlo na indické půdě v následujících asi patnácti stoletích. Vznik a vývoj buddhismu. [Vladimír Miltner; Dušan Zbavitel] Home. WorldCat Home About WorldCat Help. Search. Search for Library Items Search for ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY