Patrick Melrose I.

Patrick Melrose I. - Edward St Aubyn | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Edward St Aubyn
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Patrick Melrose I..pdf


Chcete si knihu přečíst?Patrick Melrose I. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Edward St Aubyn. Číst Patrick Melrose I. Online je nyní tak snadné!

POPIS


Svazek Patrick Melrose I přináší první tři romány z pětidílného, částečně autobiografického cyklu románů o Patricku Melroseovi z let 1992–2011, v němž se vypravěč vyrovnává s tím, že se stal „hračkou v sadomasochistických hrátkách svých rodičů“. Všechny tři knihy – nazvané Na tom nesejde, Špatná zpráva a Trocha naděje – se odehrávají během jednoho dne a autor nám v nich prostřednictvím mistrných črt nabízí pohled nejen do prostředí britské společenské smetánky, ale i do odvykacích center a newyorské drogové scény. Vypravěč je uchvácen svým démonickým otcem – ten na něm v prvním díle ukájí své sadistické choutky, v druhém díle je přítomen již jen jako stín (už dospělý Patrick cestuje do New Yorku vyzvednout jeho ostatky) a v díle třetím vystupuje jako vzpomínka, na niž nejde zapomenout, ale ani se s ní usmířit. „Hamlet na heroinu“, „makabrózní groteska hnaná sebedestruktivní touhou“ – i tak označovala ostrovní kritika St Aubynovo dílo. Jeho románový cyklus ale zdaleka není jen zádumčivý román o traumatu; je to dílo čtivé, neobyčejně vtipné, ve své společenské kritice přesné a sžíravé. Ve své románové pentalogii o Patricku Melroseovi Edward St Aubyn dokazuje, že je skutečným následovníkem Evelyna Waugha a Oscara Wildea. Mravy vyšších středních vrstev a nižší šlechty nikdo neukázal v tak krutém a šokujícím světle. Málokterý spisovatel dokázal zúčtovat se svými odpudivými rodiči ani svým traumatizovaným dětstvím s tak temným humorem. „Důvtip Oscara Wildea, lehkost P. G. Wodehouse a kousavost Evelyna Waugha.“ – Zadie Smithová „Zcela mimořádné… Kyselinový humor ostrý jako jehlové podpatky.“ – Francine Proseová „Přečetla jsem pět románů o Patricku Melroseovi za pět dní. Když jsem dočetla poslední, dala jsem si všech pět ještě jednou.“ – Ann Patchettová, Guardian Spisovatel a žurnalista Edward St Aubyn se narodil roku 1960. Kromě pěti románů o Patricku Melroseovi -- Na tom nesejde, Špatné zprávy, Trocha naděje, Mateřské mléko a Konečně -- napsal ještě další tři prózy, z nichž nakl. ARGO vydalo roku 2015 prózu Marně hledám slov. Spolupracoval též na scénáři k pětidílné televizní minisérii nazvané podle jména hlavního hrdiny. Titulní roli bravurně ztvárnil Benedict Cumberbatch.


...edict Cumberbatch, Jennifer Jason Leigh, Hugo Weaving, Sebastian Maltz ... crazy | patrick melrose - YouTube ... . Based on the Patrick Melrose Novels by Edward St. Aubyn. Patrick Melrose is a 2018 five-part drama miniseries starring Benedict Cumberbatch as the titular Melrose. The show is based on a series of semi-autobiographical novels by Edward St Aubyn. Over five decades from the 1960s to the early 2000s, wealthy Englishman Patrick Melrose attempts to overcome his addictions and demons rooted in abuse by his ... "Like Waugh, St. Aubyn writes with exquisite control and a brillia ... Patrick Melrose (TV series) - Wikipedia ... ... "Like Waugh, St. Aubyn writes with exquisite control and a brilliant comic touch…Patrick often seems like a Philip Roth hero transplanted into a world of English privilege…The Patrick Melrose Series forms an exhaustive study of cruelty: it...SOUVISEJÍCÍ KNIHY