Volby a demokracie v Malajsii: Politika kontrastů

Volby a demokracie v Malajsii: Politika kontrastů - Martin Petlach | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Petlach
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Volby a demokracie v Malajsii: Politika kontrastů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Volby a demokracie v Malajsii: Politika kontrastů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Petlach. Číst Volby a demokracie v Malajsii: Politika kontrastů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jak funguje demokracie v Malajsii? Tato monografie jako první v českém prostředí přináší rozsáhlou analýzu volebních a politických jevů odehrávajících se v malajsijské politice. Malajsie prošla do získání své nezávislosti v roce 1957 koloniální nadvládou Portugalska, Nizozemska a Velké Británie. V následujícím složitém období historického vývoje více než šedesátileté nezávislosti se autor zaměřuje na změny v chápání demokracie a naplňování jejích principů optikou ministerského předsedy, což doplňuje o soudobý pohled na politické hodnoty ze strany obyvatel. V rámci analýzy poukazuje kniha na proměny a nepravidelnosti ve volebních výsledcích, které jsou způsobené jak federativním členěním Malajsie, tak zároveň rasovým a náboženským rozložením napříč státy. Autor čtenáře provede nejen teoretickými podklady a charakteristikami volebních pravidel, nýbrž i reálným průběhem volebního procesu. Publikace se snaží přiblížit pestrost volební monarchie také českému publiku, protože Malajsie si s ohledem na zásadní specifika volební politiky, a to nejen v porovnání s Evropou, ale i se zbytkem Dálného východu, větší pozornost rozhodně zaslouží.


...Volby a demokracie v Malajsii -- Politika kontrastů - Martin Petlach ... Politika | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > Volby a demokracie v Malajsii ... Volby a demokracie v Malajsii Můj kolega Martin Petlach mě požádal o napsání předmluvy k jeho zbrusu-nové knížce o politice a náboženství v Malajsii. Jeho úctyhodná a hezky editovaná brožura je už na světě. Jak ... Volby a demokracie v Malajsii - Martin Petlach — Kniha.cz ... . Jeho úctyhodná a hezky editovaná brožura je už na světě. Jak funguje demokracie v Malajsii? Tato monografie jako první v českém prostředí přináší rozsáhlou analýzu volebních a politických jevů odehrávajících se v malajsijské politice. Malajsie prošla do získání své nezávislosti v roce 1957 koloniální nadvládou Portugalska, Nizozemska a Velké Británie...SOUVISEJÍCÍ KNIHY