Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy

Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy - Oliver Sacks | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Oliver Sacks
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oliver Sacks. Číst Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Sbírka různorodých esejů, která je oslavou lidské zvědavosti. Přední světový neurolog Oliver Sacks v ní nahlíží z různých úhlů na svůj život a vzpomíná zejména na to, co jej nejvíc ovlivnilo. Přibližuje své dětství, kdy se poprvé zamiloval do sodíku, draslíku a chlóru a začal provádět první pokusy (někdy ne zcela povedené, jak dokazovala exploze sklenic se špatně zakonzervovanými kvasícími sépiemi), získává první zkušenosti se čtením a knihovnami (knihovna v rodném domě byla jeho nejoblíbenější místností, soupeřila pouze s chemickou laboratoří) a muzei (jednou strávil celou noc v síni fosilních bezobratlých), z nichž se stala celoživotní láska. Autor připomíná některé zajímavé klinické případy ze své praxe, jako byla návštěva odlehlé osady mennonitů, kde se vyskytuje neobvyklý počet tourettiků s různými tiky, nebo epidemii spavého onemocnění se „zastavenými“ pacienty. Popisuje, jak tyto poruchy povětšinou odrážejí pomalu nastávající změny v mozku, kdy dochází k rozrušení samotných základů vědomí a jáství a ke krátkodobému či trvalému pocítění nicoty. Zmiňuje stigma a nepochopení, které takovéto a podobné choroby stále obklopuje, a dotýká se samotného pojetí medicíny, kdy se lékařské techniky a postupy sice změnily, lidský prožitek však nikoli.


...ní noviny vychází poslední čtvrtek v měsíci ... Vše je na svém místě Oliver Sacks | Knihkupectví Daniela ... . Oliver Sacks: Vše je na svém místě. První lásky a poslední příběhy (ukázka z knihy) - Literární noviny Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy Oliver Sacks Nakladatel: Dybbuk 2020 Vše je na svém místě Autor: Sacks, Oliver Nakladatel: Dybbuk EAN: 9788074382086 ISBN: 978-80-7438-208-6 Překlad: Balatková, Dana Popis: 1× kniha, vázaná, 224 stran, česky Rozměry: 14 × 21 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Vše je na svém místě: První lásk ... Kniha: Vše je na svém místě - Oliver Sacks | Knihy.ABZ.cz ... . vydání) Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy Sbírka různorodých esejů, která je oslavou lidské zvědavosti. Přední světový neurolog Oliver Sacks v ní nahlíží z různých úhlů na svůj život a vzpomíná zejména na to, co jej nejvíc ovlivnilo. Vše je na svém místě První lásky a posled...SOUVISEJÍCÍ KNIHY