Posláním historik: Pocta prof. Robertu Kvačkovik 80. narozeninám

Posláním historik: Pocta prof. Robertu Kvačkovik 80. narozeninám - Pavel Andrš, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Andrš,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Posláním historik: Pocta prof. Robertu Kvačkovik 80. narozeninám.pdf


Chcete si knihu přečíst?Posláním historik: Pocta prof. Robertu Kvačkovik 80. narozeninám ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Andrš,. Číst Posláním historik: Pocta prof. Robertu Kvačkovik 80. narozeninám Online je nyní tak snadné!





POPIS


Robert Kvaček představuje již půlstoletí jednu z nejvýraznějších osobností historiografie moderních českých dějin. Jako pedagog působil celoživotně na Filozofické fakultě UK vychoval a ovlivnil celé generace historiků, pedagogů, novinářů, svou popularizační aktivitou, která je mimořádná, oslovoval a oslovuje širokou veřejnost. Předkládaná kolektivní monografie zahrnuje jednak řadu studií a vzpomínek, které se věnují přímo Kvačkově činnosti, jsou zde také vzpomínky jeho osobních přátel a spolupracovníků, a dále více než třicet studií z moderních a soudobých dějin (období 1848-1990), kterými jeho někdejší žáci a příznivci chtějí vzdát poctu svému Velkému učiteli. Vesměs se jedná o témata, která jsou Robertu Kvačkovi odborně či lidsky blízká. Jejich těžiště spočívá v několika okruzích, najdeme zde dějiny diplomacie, politiky a politické kultury (s řadou masarykian a slovacik), dále několik studií o vztahu krásné literatury, literátů a společenské reality a pak řadu připomenutí osobností a institucí, jejichž osudy pomáhají skládat spletitou mozaiku českých moderních a soudobých dějin.


...osláním historik Pocta prof. Robertu Kvačkovi k 80 ... PDF PhDr. Jan Koura, Ph.D. Publikační činnost ... . narozeninám - Pavel Andrš; Jana Čechurová; Luboš Velek Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Posláním historik: Pocta prof. Robertu Kvačkovi k 80. narozeninám kniha od: Jana Čechurov ... Kniha Posláním historik: Pocta prof. Robertu Kvačkovi k 80. narozeninám je v. Právě čtených: 1x: Chci si koupit: 2x: Nápověda - Podmínky užit ... Kniha Posláním historik Pavel Andrš, Jana Čec ... Doc. PhDr. Jan Randák, Ph.D. | ústav českých dějin ... ... Kniha Posláním historik Pavel Andrš, Jana Čechurová, Luboš Velek - Posláním historik Posláním historik: Pocta prof. Robertu Kvačkovi k 80. narozeninám Kdo napsal knihu Posláním historik? Autorem je Jana Čechurová, Pavel Andrš, Luboš Velek. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ... Pocta prof. Robertu Kvačkovi k 80. narozeninám. ... 978-80-7422-172-9 704 Do mý...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY