Poučení o zručnosti hornické

Poučení o zručnosti hornické - Christoph T. Delius | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Christoph T. Delius
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Poučení o zručnosti hornické.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poučení o zručnosti hornické ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Christoph T. Delius. Číst Poučení o zručnosti hornické Online je nyní tak snadné!

POPIS


V roce 1773 vydal Christoph T. Delius, profesor Báňské akademie v Bánské Štiavnici, první vysokoškolskou učebnici hornictví "Anleitung zu der Bergbaukunst, neboli Úvod do hornictví". Dílo se rozšířilo nejprve po celé monarchii a později bylo další skoro dvě staletí využíváno nejenom v Evropě, ale rovněž v Latinské Americe. Deliovo jméno bylo jedním dechem vyslovováno s Agricolovými "Dvanácti knihami o hornictví" (1556), které shodou okolností rovněž dvě stě let představovaly hlavní světovou učebnici hornictví, která svému účelu sloužila nejenom v Krušných horách, ale také například v Mexiku. Třetím podobným tiskem, který vznikl v Čechách a na několik staletí se stal základní prací svého druhu, a to pro celý tehdejší svět, bylo dílo "O rybnících" Jana Dubravia (1547). Vychází v edici Europa.


... o zručnosti hornické. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Vydreva banskych diel (bani) | Obnova.sk ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Poučení o zručnosti hornické DELIUS CHRISTOPH T. ... Deliovo jméno bylo jedním dechem vyslovováno s Agricolovými „Dvanácti knihami o hornictví" (1556), které shodou okolností rovněž dvě stě let představovaly hlavní světovou učebnici hornictví, která svému účelu sloužila nejenom v Krušných horách, ale také ... Kniha: Poučení o zručnosti hornické (Christoph T. Delius). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom ... Poučení o zručnosti hornické - Christoph T. Delius ... ... ... Kniha: Poučení o zručnosti hornické (Christoph T. Delius). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom...SOUVISEJÍCÍ KNIHY