Bitvy, které změnily svět: Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národů

Bitvy, které změnily svět: Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národů - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Bitvy, které změnily svět: Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bitvy, které změnily svět: Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Bitvy, které změnily svět: Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národů Online je nyní tak snadné!

POPIS


V historii došlo k mnoha důležitým bitvám, které přetvářely dějiny. V této knize najdete výběr důležitých střetnutí, oživený zážitky účastníků a zkoumající dopady těchto bitev na následující dění. 47 zaznamenaných rozhodujících střetnutí se odehrávalo v průběhu několika staletí. Od první skutečné zaznamenané bitvy u Meggida v roce 1457 před naším letopočtem až po Američany vedenou invazi do Iráku v roce 2003. Popisované monumentální akce probíhaly po celé Evropě, od severozápadního Ruska až po řecké vody. Důležité bitvy se udály i na Blízkém východe, v Asii i v Americe. K významným střetům docházelo i v různých prostředích, od japonských vod až po vyprahlé palestinské hory a největší světová města. Zaznamenané bitvy měly rozhodující vliv na další chod historie a pomáhaly měnit místní regionální nebo mezinárodní politické, vojenské, ekonomické, společenské i kulturní vztahy. Jednotlivé bitvy pak působily rozhodujícím způsobem ve čtyřech směrech. Za prvé, byla to střetnutí, která ukončila velký konflikt, a tím ovlivnila politické prostředí. Za druhé, tyto bitvy znamenaly obrat v rozsáhlém konfliktu; i když válka jako taková pokračovala, tyto akce byly "koncem začátku" či "začátkem konce" daného konfliktu. A za třetí, v těchto bitvách byly použity nové technologie, nová taktika nebo kombinace obou těchto prvku, které ovlivnily směr, jímž se válečnictví bude ubírat. A konečně jsou to střety, které stále hluboce poznamenávají moderní veřejné povědomí. Tato kniha, sestavená na základe odborných poznatku, nabízí čtenáři pohled na ucelenou radu důležitých vrcholných bitev, jež měnily dějiny.


...teré změnily svět: Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národů Bitvy, které změnily svět - Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národa Hledáte Bitvy, které změnily svět od neuveden? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst ... Druhá světová válka - Wikipedie ... . 33 prodejen po celé ČR Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národa V historii došlo k mnoha důležitým bitvám, které přetvářely dějiny. V této knize najdete výběr důležitých střetnutí, oživený zážitky účastníků a zkoumající dopady těchto bitev na následující dění. 47 zaznamenaných rozhodujících střetnutí se odehrávalo v ... Bitvy, které změnily svět. Bitvy, které zm ... Bitvy, které změnily svět | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . V této knize najdete výběr důležitých střetnutí, oživený zážitky účastníků a zkoumající dopady těchto bitev na následující dění. 47 zaznamenaných rozhodujících střetnutí se odehrávalo v ... Bitvy, které změnily svět. Bitvy, které změnily svět. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Pr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY