Minerály pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách

Minerály pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách - Dalibor Velebil | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Dalibor Velebil
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Minerály pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách.pdf


Chcete si knihu přečíst?Minerály pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dalibor Velebil. Číst Minerály pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace je rozdělena do dvou částí. První je věnována vysvětlení základních pojmů z mineralogie a geologie a nastínění geologických pochodů, během nichž minerály vznikají. Vyjmenovány jsou základní typy geologických prostředí, společenství minerálů a zdrojů průmyslově využívaných minerálů. Úvodní část knihy obsahuje tři přehledné tabulky se základními typy hornin a jejich charakteristikou. Druhá, hlavní část knihy je přehledem abecedně řazených minerálů, a to především těch, které jsou v přírodě nejrozšířenější, a pak také minerálů, které mají praktické využití v průmyslu. Zařazeno bylo i několik sběratelsky zajímavých minerálů. U každého druhu minerálu je uvedeno jeho složení, popis, využití (pokud nějaké má) a jeho hlavní výskyty v České republice a ve světě. Většina minerálů je představena na dvou či více fotografiích. Vychází v edici Průvodce.


...y pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách - Dalibor Velebil ... Kniha Minerály pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách ... ... . Populární příručka pro všechny zájemce o minerály. Fotografie minerálů v jejich rozmanitých podobách, vše podstatné o nejběžnějších minerálech, praktický význam minerálů a mineralogie, jak minerály vznikají a kde se vyskytují, 40 základních typů hornin, mineralogická literatura, 185 druhů ... Minerály pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách - Dalibor Velebil Populární příručka pro všechny zájemce o minerály. Fotografie minerálů v jejich rozmanitých podobách, vš ... Minerály pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách - Dalibor ... ... . Fotografie minerálů v jejich rozmanitých podobách, vše podstatné o nejběžnějších minerálech, praktický význam minerálů a mineralogie, jak minerály vznikají a kde se vyskytují, 40 základních typů ... I pro laiky představuje kniha Minerály pod nohama, v pr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY