Otevírání studánky

Otevírání studánky - Lubomír Jaroš | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Lubomír Jaroš
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Otevírání studánky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Otevírání studánky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lubomír Jaroš. Číst Otevírání studánky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Otevírání studánky je hudební pásmo, vhodné k nastudování pro všechny typy škol. Vrací se k starobylé tradici uctívání vody, o které psal již kronikář Kosmas. Tento zvyk všal léty nezanikl, místy se udržel na Moravě či Vysočině. Pásmo přístupnou formou umožňuje žákům osvojit si sborový zpěv ať jednohlasně či dvouhlasně, s nástrojovými doprovody i bez nich nebo jen nacvičit taneční doprovod podle předlohy na připojeném DVD, případně si vytvořit vlastní choreografii. Žáci si přitom osvojují jeden z původních národních zvyků a prohlubují tak svůj vztah k rodné zemi.


...ání studánky Autor: Archiv ireceptar.cz Královnička poklekla na šátek rozprostřený, položila džbánek do stříbrné pěny, pak do všech světových stran vodu vylila, aby byli všichni zdravím jisti, nabrala si hrst loňského listí, za sebe je hodila a k oblakům pravila: Zlý moci zaháním, nemoci vyháním ... Pro Božice: Otvírání Hraběcí studánky objektivem ... ... . Ostrava 10.12.2004 Moravský komorní sbor, dirigent Lubomír Mátl soprán - Markéta Mátlová alt - Anna Číhalová baryton - Martin Gurbal recitace - Radovan Lukavský klavír - René Adámek ... Otvírání, vylévání či cídění studánek je český lidový zvyk, jehož účelem je ukončení sucha a přivolání deště. Kromě období velkého sucha byl tento obřad prováděn během druhé poloviny jara až do svatojánské noci.Studánky se také otvíraly či čistily během královniček, dívčích s ... Otvírání studánek - Obec Tři Studně ... ... Otvírání, vylévání či cídění studánek je český lidový zvyk, jehož účelem je ukončení sucha a přivolání deště. Kromě období velkého sucha byl tento obřad prováděn během druhé poloviny jara až do svatojánské noci.Studánky se také otvíraly či čistily během královniček, dívčích svatod...SOUVISEJÍCÍ KNIHY