Zápisky o Válce česko-slovenské

Zápisky o Válce česko-slovenské - Aleš Palán | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Aleš Palán
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zápisky o Válce česko-slovenské.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zápisky o Válce česko-slovenské ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Aleš Palán. Číst Zápisky o Válce česko-slovenské Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor vstupuje do společenské diskuse o rozdělení Česko-Slovenska knihou, kterou lze řadit do žánru kontrafaktuální historie, tedy: Co by se stalo, kdyby… Palán se ohlíží za dobou před dvaceti lety a zkoumá, jak se stalo, že tehdy "byla" válka. Vychází z této myšlenky: kdyby v závěru roku 1992 fungovala česká média tak jako dnes, rozdělení Česko-Slovenska by se neobešlo bez konfliktů. Odehrála by se Válka česko-slovenská, válka se vším všudy. Noviny a televize by ji potřebovaly, a tak by (si) ji "udělaly". Namísto obvyklé formy reportáže či vyprávění příběhu ve třetí osobě dociluje silnějšího účinku skládáním tematických výstřižků z novin chronologicky za sebe. Jedná se tak v podstatě o klasickou výstřižkovou službu - s tím rozdílem, že mediální výstupy zde jsou kompletně smyšleny, stejně jako situace, kterou dané mediální postupy vyvolají. Kniha ukazuje moc médií, způsob, jakým proměňují realitu i svázanost politiky s nimi. Komentáře a zprávy se dnes v médiích slévají v jeden celek, emoční náboj je upřednostňován nad zpravodajskou informací. Média tvoří realitu a tato knihu to v detailu ukazuje. Autor knihy prošel jako novinář řadou redakcí českých tištěných médií - regionálních i celorepublikových -, poznal z blízka práci také na celoplošných televizích. Způsob "utváření" zpráv a metodika podávání informací veřejnosti je mu důvěrně známá. Stejně jako to, jak se práce novináře za dvacet let svobody formovala a posouvala.


...ky o válce gallské. Překlad Josef V. Víta ... Zápisky o válce česko-slovenské - Aleš Palán | Databáze knih ... . Praha: Alexander Storch, 1882. 230 s. Dostupné online. Externí odkazy (anglicky) Caesar, De bello Gallico. Anglický text na Gutenberg (latinsky) Commentarii de bello gallico v originále Zápisky o Válce česko-slovenské Autor: Palán, Aleš Nakladatel: Kalich EAN: 9788070171769 ISBN: 978-80-7017-176-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 192 stran, česky Rozměry: 25 × 25 cm Rok vydání: 2012 Zápisky o Válce česko-slovenské. Aleš Palán. Četl(a) jsem. Chci přečís ... Zápisky o Válce česko-slovenské - Aleš Palán | KOSMAS.cz ... ... . Aleš Palán. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( měkká vazba ) Produkt momentálně není skladem. Až ho naskladníme, pošleme Vám upozornění Mám zájem Předpokládaná cena 70 ... Zápisky o Válce česko-slovenské ... Jedná se tak v podstatě o klasickou výstřižkovou službu - ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY