Prach duše: aneb Kouzlo našeho vědomí

Prach duše: aneb Kouzlo našeho vědomí - Nicholas Humphrey | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Nicholas Humphrey
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Prach duše: aneb Kouzlo našeho vědomí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Prach duše: aneb Kouzlo našeho vědomí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Nicholas Humphrey. Číst Prach duše: aneb Kouzlo našeho vědomí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato ojedinělá populárněvědecká kniha se snaží hledat odpověď na zřejmě jednu z nejpodstatnějších lidských otázek: Co je to vědomí a jak vytváří a řeší problémy našeho života? Od této otázky se následně dostáváme k rozvíjení dalších myšlenek, např. jak vůbec může nějaká entita tvořená výlučně fyzickou hmotou, tedy člověk, zakoušet vědomé pocity a proč došlo během evoluce k vytvoření vědomí. Autor Nicholas Humphrey, úspěšný britský psycholog, zde spojuje preciznost kognitivní vědy, evoluční biologie, psychologie a antropologie s myšlenkami filosofů, básníků, spisovatelů či náboženských myslitelů. Podle jeho názoru za fenomenální kvalitu vědomé zkušenosti, za oddělení a podporu individualismu či za vznik celého společenství vděčíme rozvinutým mozkovým obvodům. Předkládá radikální teorii, že vědomí není ničím jiným než magickým a záhadným představením, které inscenujeme uvnitř své hlavy, přičemž vlastní fenomenální zkušenosti pak projektujeme ven do světa věcí. Neboli my jsme tím kouzelníkem, který barví věci „kouzelným prachem“ svého vlastního vědomí. To může sloužit i jako důkaz, že život právě díky vědomí stojí za to, aby byl plně žit na několika rovinách.


...me do habitatu duše 175 ll. Nebezpečné území 186 12 ... Do duality a zpět ... . Jak vyzrát na smrt 199 Slovo na závěr 227 Poznámky 239 Rejstřík 261 . Title: Prach duše, aneb, Kouzlo našeho vědomí Subject: 323507421 Created Date: U nás mu roku 2008 vyšel text v rámci svazku Třetí kultura: za hranice vědecké revoluce. Nyní je tu první autorova samostatná publikace přeložená do češtiny - Prach duše aneb Kouzlo našeho vědomí. V Prachu duše se Nicholas Humphrey zabývá dějinami ... Psycholog se pokouší odpovědět na otázku, co je to vlastně ... ... . V Prachu duše se Nicholas Humphrey zabývá dějinami lidské mysli. Kniha: Prach duše -- aneb Kouzlo našeho vědomí - Nicholas Humphrey. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací dob...SOUVISEJÍCÍ KNIHY