Plout proti proudu…: Publicistika Záviše Kalandry

Plout proti proudu…: Publicistika Záviše Kalandry - Jana Papežová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jana Papežová
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Plout proti proudu…: Publicistika Záviše Kalandry.pdf


Chcete si knihu přečíst?Plout proti proudu…: Publicistika Záviše Kalandry ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jana Papežová. Číst Plout proti proudu…: Publicistika Záviše Kalandry Online je nyní tak snadné!

POPIS


Záviš Kalandra pohrdal akademickými tituly i politickými autoritami, přesto se do českých intelektuálních dějin nesmazatelně zapsal hned v několika oborech. S jeho pracemi o českém pohanství či o Parmenidovi se historici a filozofové vyrovnávají dodnes. Stejně tak jsou stále podnětné jeho články o surrealismu a psychoanalýze. Svůj život zasvětil revoluci. Přežil koncentrační tábor Ravensbrück, avšak skončil na popravišti stalinského režimu, který od konce třicátých let nesmiřitelně a se sžíravou ironií kritizoval. Jana Papežová věnuje pozornost především Kalandrově publicistice a soustředěně sleduje jeho žurnalistickou tvorbu od studentských let až po její násilné přerušení. Výsledkem je obraz žurnalisty, který se s nevyčerpatelnou energií, intelektuálním rozhledem i břitkostí pera snažil zasahovat do veřejného prostoru. Jeho články jsou neseny étosem nezkrotného revolučního buřiče, originálního myslitele i nezávislého novináře. Nad všemi těmito vzácnými charakteristikami však ještě stojí osobní statečnost člověka, který se nesklonil před žádnou mocí a dokázal jí do poslední chvíle důstojně čelit.


...ti proudu... : (Publicistika Záviše Kalandry) ... Ceske pohanstvi zavis kalandra | Sleviste.cz ... . Červený Kostelec: Pavel Mervart, 2012. 328 s. Proces s vedením záškodnického spiknutí proti republice, Horáková a společníci. Praha: Ministerstvo spravedlnosti, 1950. 275 s. Dostupné online. Související články. Proces s Miladou Horákovou a spol. > Plout proti proudu ... (publicistika Záviše Kalandry)) Předmětná hesla Kalandra, Záviš, 1902-1950 Publicistika - Česko - 20. stol. Světová politika - 1901-1950 Mezinár ... Plout proti proudu… | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . stol. Světová politika - 1901-1950 Mezinárodní vztahy - 1901-1950 Kultura - Československo - 1901-1950 Plout proti proudu… Autor: Papežová, Jana Nakladatel: Pavel Mervart EAN: 9788074650093 ISBN: 978-80-7465-009-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 332 stran, česky Rozměry: 13,5 × 20 cm Rok vydání: 2012 Plout proti proudu… - Publicistika Záviše Kalan...SOUVISEJÍCÍ KNIHY