Suttree

Suttree - Cormac McCarthy | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Cormac McCarthy
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Suttree.pdf


Chcete si knihu přečíst?Suttree ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Cormac McCarthy. Číst Suttree Online je nyní tak snadné!

POPIS


McCarthyho opus magnum, román Suttree, je situován do tennesseeského Knoxvillu 50. let dvacátého století. Jeho hrdinou je Cornelius Suttree, mladík v Kristových letech, jenž sešel z pravé životní cesty jako kdysi Dante a nyní v černé komedii hledá sám sebe i vlastní spásu. Na živobytí si vydělává rybařením na řece Tennessee a protlouká se knoxvillským peklem plným odpadlíků, vyděděnců a zatracenců – bez spolehlivého průvodce, zato s mnoha svéráznými souputníky. Autobiografické dílo, na němž McCarthy pracoval více než dvě desetiletí, se vyznačuje mnohovrstevnatým vyprávěním, jazykovou invencí, myšlenkovou hloubkou a v neposlední řadě netypickým svébytným humorem. Suttree završuje rané tenneeseeské období autorovy tvorby a spolu s Krvavým poledníkem (1985) a Cestou (2006) představuje její naprostý vrchol.


... is a semi-autobiographical novel by Cormac McCarthy, published in 1979 ... Suttree by Cormac McCarthy: 9780679736325 ... ... .Set in 1951 in Knoxville, Tennessee, the novel follows Cornelius Suttree, who has repudiated his former life of privilege to become a fisherman on the Tennessee River.The novel has a fragmented structure with many flashbacks and shifts in grammatical person. Suttree has been compared to James Joyce's Ulysses, John ... Suttree is saturated with this outlook, this philosophy, though it remains unspoken, instead being simply shown, in a style itself all detail and turbid flow. In fact, the style itself is so integral to the books texture and mea ... Suttree - NYTimes.com ... . In fact, the style itself is so integral to the books texture and meaning, and the structure of it all so structureless (being modeled on riverflow as it is, Life as infinitely detailed ... Suttree is probably the funniest and most unbearably sad of McCarthy's books . . . which seem to me unsurpassed in American literature." —Stanley Booth From the Inside Flap By the author of Bl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY