Století moudrosti

Století moudrosti - Caroline Stoessinger | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Caroline Stoessinger
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Století moudrosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Století moudrosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Caroline Stoessinger. Číst Století moudrosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Stodesítiletá klavíristka Alice Herzová Sommerová na vlastní oči viděla celé minulé století a první dekádu století tohoto. Přežila koncentrační tábor v Terezíně, byla při procesu s Adolfem Eichmannem v Jeruzalémě a během té doby přicházela do styku s některými z nejúžasnějších historických osobností našeho věku. Jako dítě trávila v Praze víkendy a svátky ve společnosti Franze Kafky (kterého znala jako „strýčka Franze“) a k přátelům její matky patřili Gustav Mahler, Sigmund Freud a Rainer Maria Rilke. Když se Alice po válce přestěhovala do Izraele, jejích bytových koncertů se účastnila Golda Meirová a také Artur Rubinstein, Leonard Bernstein a Isaac Stern. Dnes žije Alice v Londýně, kde stále několik hodin denně cvičí na klavír. Přestože byla vězněna v Terezíně a nacisté jí zavraždili matku, manžela a přátele, přestože jí mnohem později předčasně zemřel syn, Alice nad tím vším vždy zvítězila svou schopností žít život bez zahořklosti. Věří, že klíčem k tomu, aby přežila, byla hudba a také schopnost odhalit v každém člověku jeho lidskost, i v nepřátelích. Století moudrosti je pozoruhodný a inspirující příběh o celoživotním krédu jedné ženy – tváří v tvář nejhoršímu zlu, jaké kdy člověk poznal – nacházet v životě dobro. Je to svědectví o pevných přátelských svazcích, o moci hudby a o tom, jak je důležité vést život v materiální prostotě, intelektuální zvídavosti a nekonečném optimismu.


... moudrosti je kniha nejen o vynikající klavíristce, ale hlavně o úžasně pozitivní ženě ... Století moudrosti (Caroline Stoessinger) | Detail knihy ... ... . Škoda jen stylu psaní - raději bych více rozpracovaný příběh než výčet všech možných osobností se kterými se potkala. Na závěr knihy je pár stránek s nádhernými životními moudry Alice např.: Buďte laskaví. Legrácky klauna s modrým nosem… Zrak, sluch, čich, chuť, hmat, začni se už ptát. Co, kdy, kde, jak, proč, toč se světe, toč! Století moudrosti: Lekce ze života Alice Her ... Století moudrosti - Caroline Stoessingerová | Elektronická ... ... . Co, kdy, kde, jak, proč, toč se světe, toč! Století moudrosti: Lekce ze života Alice Herzové Sommerové, nejstarší žijící osoby na světě, která přežila holokaust Caroline Stoessinger Nakladatel: Jota 2012 Století moudrosti je pozoruhodný a inspirující příběh o celoživotním krédu jedné ženy - tváří v tvář nejhoršímu zlu, jaké kdy člověk poznal - nacházet v životě dobro. Je to svědectví o pevných přátelských svazcíc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY