Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel

Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel - Josef Váchal | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Váchal
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Váchal. Číst Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel Online je nyní tak snadné!

POPIS


V nakladatelství Paseka již druhé (první 1992) vydání reprintu Váchalova originálu z roku 1924. Toto období patří k umělcovým nejplodnějším. V roce 1924 dokončil mimo jiné nástěnné malby v Portmanově domě v Litomyšli a vydal svou nyní nejpopulárnější knihu, Krvavý román, v jehož závěru již je pevně rozhodnut začíti práci lepší a důstojnější - Postylu kacířskou. Přírodopis strašidel je formálně ironizací a parodizací dobově významného vědeckého encyklopedického díla, Brehmova života zvířat, mapuje však svět zcela odlišný, svět vnitřního autorova vědomí a podvědomí. Josef Váchal (1884-1969), významný malíř, grafik, řezbář, spisovatel a filosof, jeden z nejoriginálnějších českých umělců a myslitelů 20. století. Nejvýznamnější částí Váchalova díla je tvorba knihy jako uměleckého artefaktu. Své knihy vydávané v počtu jednoho až dvaceti pěti výtisků sám psal, sázel, doprovázel vlastními dřevoryty, vázal i prodával. Jeho nejznámější knihou je Krvavý román (1924).


...a zahrádka aneb Přírodopis strašidel Autor: Váchal, Josef Nakladatel: Paseka EAN: 9788026029748 ISBN: 978-80-260-2974-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 310 stran, česky Rozměry: 24,6 × 32,2 cm Rok vydání: 2012 (2 ... Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel - Josef Váchal ... ... . vydání) Ďáblova zahrádka aneb Přirodopis strašidel. ... Přírodopis strašidel je formálně ironizací a parodizací dobově významného vědeckého encyklopedického díla, Brehmova života zvířat, mapuje však svět zcela odlišný, svět vnitřního autorova vědomí a podvědomí. Všetky informácie o produkte Kniha Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel - Josef Váchal, porovnanie cien z internetových obchodov, hodnotenie a recenzie Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel ... Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel - Josef Váchal ... ... . Všetky informácie o produkte Kniha Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel - Josef Váchal, porovnanie cien z internetových obchodov, hodnotenie a recenzie Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel - Josef Váchal. Hledáte Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY