Katedrála

Katedrála - Raymond Carver | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Raymond Carver
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Katedrála.pdf


Chcete si knihu přečíst?Katedrála ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Raymond Carver. Číst Katedrála Online je nyní tak snadné!

POPIS


Třetím svazkem pětidílného českého vydání všech povídek legendárního amerického spisovatele je sbírka Katedrála, Carverova kniha nejuznávanější, a to nejen díky slavné titulní povídce. Autor se v této sbírce z roku 1983 vymanil z vlivu svého redaktora a vymínil si, že se redakční zásahy mohou týkat jen interpunkce. Toto je tedy Carver "nezkreslený vnějšími vlivy". Doslov k českému vydání dodala Tess Gallagherová, druhá Carverova žena, která "byla přitom".


...la (z katedra, označení biskupského stolce; též katedrální kostel nebo dóm) znamená předně hlavní kostel diecéze, sídelní kostel biskupa nebo arcibiskupa ... Cášská katedrála - Forge of Empires - Wiki CZ ... . Z převažující podoby gotických katedrál se v architektuře užívá označení katedrála či kostel katedrálního typu jako typologický pojem pro velký, tří- nebo vícelodní kostel s transeptem a ... Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha a Panny Marie (často zkráceně, dle původního zasvěcení, jen katedrála svatého Víta či svatovítská katedrála) je nejvýznamnější český římskokatolický kostel a dominanta Pražského hradu.Jižní věž katedrály je s výškou 96,6 m třetí nejvyšší kostelní věží v Česku.. Již od desátého století je svatovítský ... Other churches []. The ... Katedrála TV ... .Jižní věž katedrály je s výškou 96,6 m třetí nejvyšší kostelní věží v Česku.. Již od desátého století je svatovítský ... Other churches []. The following are churc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY