Sociologie středních vrstev

Sociologie středních vrstev - Jan Keller | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Keller
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sociologie středních vrstev.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sociologie středních vrstev ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Keller. Číst Sociologie středních vrstev Online je nyní tak snadné!

POPIS


Název knihy má dva významy. Na jedné straně kniha popisuje proměny středních vrstev v průběhu modernity. Líčí vývoj od starých středních vrstev v období omezeně liberální modernity přes nové střední vrstvy období organizované modernity až po dnešní třetí vlnu středních vrstev, která nastupuje v době, kdy se mění struktura společnosti od pouhé nerovnosti v naprostou nesouměřitelnost, což navozuje krizi středních vrstev. Autor se zabývá také mentalitou středních vrstev a jejími proměnami v uplynulých dvou stoletích. Druhý význam knihy spočívá v tom, že samotná sociologie je v ní pojata jako konstrukt středních vrstev, jako způsob, kterým si střední vrstvy vykládají své postavení ve společnosti, promýšlejí svůj vztah vůči ní a ujasňují si možnosti i meze svého jednání. Autor dokládá, že v rámci sociologie a za pomoci poměrně abstraktních kategorií, pojmů a schémat si střední vrstvy řeší své tři hlavní problémy: kam vlastně patří, co je pojí s druhými a co všechno si mohou vzhledem ke svému postavení ještě dovolit. Konstatuje, že ve všech těchto ohledech je situace středních vrstev silně ambivalentní. Jejich sociální umístění je zdrojem velkých aspirací a zároveň neméně velkých obav. Mají totiž ambice vrstev horních, ale disponují pouze prostředky srovnatelnými spíše se zdroji těch, kdo stojí pod nimi. Autor se věnuje rozboru příznaků nastupující krize středních vrstev a ukazuje, jak se tato krize odráží v samotných nástrojích sociologické analýzy.


...gie středních vrstev Autor: Keller, Jan Nakladatel: SLON EAN: 9788074191091 ISBN: 978-80-7419-109-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 212 stran, česky Rozměry: 15 × 23 cm Rok vydání: 2012 (1 ... Sociologie jako konstrukt středních vrstev - SAV ... . vydání) Sociologie středních vrstev book. Read reviews from world's largest community for readers. Název knihy má dva významy. Na jedné straně kniha popisuje pro... Sociologie jako konstrukt středních vrstev 178. 7.1. Střední vrstvy a sociologická teorie 179. 7.2. Sociologie v proměnách středních vrstev 187. 7.3. Soudobá sociologie a krize středních vrstev 200. Literatura 208. Jm enný rejst ... Sociologie středních vrstev - Knihkupectví Luxor ... . 7.1. Střední vrstvy a sociologická teorie 179. 7.2. Sociologie v proměnách středních vrstev 187. 7.3. Soudobá sociologie a krize středních vrstev 200. Literatura 208. Jm enný rejstřík 21 4. 8 Sociologie středních vrstev, (SLON), Praha 2012; Odkazy Reference Literatura. Osobnosti - Česko : Ottův slovník ... Název knihy Sociologie středních vrstev má dva významy. Na jedné straně kn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY