Z dějin vousu

Z dějin vousu - Josef Svatopluk Machar | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Svatopluk Machar
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Z dějin vousu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Z dějin vousu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Svatopluk Machar. Číst Z dějin vousu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Básník a prozaik Josef Svatopluk Machar (1864-1942) dnes už nebývá právě nejčastěji vydávaným autorem. A přece v nejednom ohledu předstihl svou dobu, především svým houževnatým usilováním o zbavování se iluzí o dosavadních hodnotách a poměrech. Platí to i o jeho knize Dva výlety do historie (z roku 1932), z nichž jeden - Z dějin vousu - vyšel poprvé samostatně. Je v něm koncentrován autorův vyzrálý styl s otevřeným antimonarchistickým a antiklerikálním postojem i osobitým ironickým glosováním lidských dějin. Jak říká sám autor, "vous hovořil nejen o svém nositeli, ale i své době. Je dokladem různých proměn módy, názorů o kráse, mužnosti. Byly doby, kdy přiváděl své majitele docela do konfliktů s nařízeními mocných tohoto světa, neboť jeho existence velmi často podléhala tvrdým zákonům..." Samostatné vydání této sondy do světové historie je zde doplněno téměř 130 vyobrazeními. Co možná dnešního čtenáře překvapí, je autorova až neuvěřitelná znalost výtvarných děl od starověku a antiky až po počátky XX. století (Machar za svou fascinující obeznalost nejrůznějšími římskými muzei a galeriemi vděčí především svým třem pobytům v Itálii).


... to i o jeho knize Dva výlety do historie (z roku 1932), z nichž jeden - Z dějin vousu - vyšel poprvé samostatně ... Reading A-Z: The online reading program with downloadable ... ... . Je v něm koncentrován autorův vyzrálý styl s otevřeným antimonarchistickým a antiklerikálním postojem i osobitým ironickým glosováním lidských dějin. Z dějin vousu Autor: Machar, Josef Svatopluk Nakladatel: Akropolis EAN: 9788073041564 ISBN: 978-80-7304-156-4 Popis: 1× kniha, vázaná, 96 stran, česky Rozměry: 12,5 × 17,1 cm Rok vydání: 2013 (2. vydání) Platí to i o jeho knize Dva výlety do historie (z roku 1932), z nichž jeden - Z dějin vousu - vydává ... Z dějin vousu - Josef Svatopluk Machar | KOSMAS.cz - vaše ... ... . vydání) Platí to i o jeho knize Dva výlety do historie (z roku 1932), z nichž jeden - Z dějin vousu - vydáváme poprvé samostatně. Je v něm koncentrován autorův vyzrálý styl s otevřeným antimonarchistickým a antiklerikálním postojem i osobitým ironickým glosováním lidských dějin. O čem je kniha Z dějin vousu? Básník ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY