Jsme lidé jedné Země: Metodika prevence xenofobie a rasismu

Jsme lidé jedné Země: Metodika prevence xenofobie a rasismu - Marie Hradečná, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Marie Hradečná,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jsme lidé jedné Země: Metodika prevence xenofobie a rasismu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jsme lidé jedné Země: Metodika prevence xenofobie a rasismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Hradečná,. Číst Jsme lidé jedné Země: Metodika prevence xenofobie a rasismu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Program, jehož hlavním záměrem je upevňovat a posilovat pozitivní postoje žáků k multikulturní společnosti, otevírá prostor pro uvědomění si předsudků a vyjádření obav plynoucích z migrace nebo z odlišností ve společnosti a přispívá k eliminaci pocitů a projevů xenofobie a rasismu.Program je rozčleněn do tří základních modulů: Média kolem nás a svět očima novinových titulků, Můj svět tady a tam, Země původu.Kromě metodologického průvodce přináší kniha soubor her a aktivit pro žáky a také řadu informací o tématech, jako jsou lidská práva, migrace, uprchlictví, integrace, kultura, tradice a situace vybraných zemí (Vietnam, Ukrajina, Afghánistán, Bělorusko, Čečensko, Demokratická republika Kongo). Program byl vytvořen pro žáky 2. stupně základní školy či nižších ročníků středních škol. Učitelé najdou v knize strategii a zásady, které jim pomohou vytvořit si vlastní koncepci výukového stylu, rozvinout své kompetence, začleňovat prevenci xenofobie a rasismu a otázky multikulturního soužití do školního vzdělávacího programu, ale také do skrytého kurikula školy, tedy do utváření klimatu ve škole i v jejím okolí. Kniha staví na využití principu poznání a rozvíjení vztahu k sobě a k často odlišnému druhému, na osvojování informací v činnostech, utváření postojů na základě prožitků a jejich intelektového zpracování. Mgr. Blanka Tollarová, Ph.D., je socioložka, působí na FHS UK, zabývá se sociologickým výzkumem a sociologií migrace a sociální práce. PhDr. Marie Hradečná, CSc., je pedagožka a psycholožka s bohatou publikační zkušeností v oblasti sociální pedagogiky. Mgr. Andrea Špirková je andragožka a koordinátorka vzdělávacích aktivit v Organizaci pro pomoc uprchlíkům. Dalšími autorkami jsou Ing. Džana Popovič, koordinátorka vzdělávacích a sociálních projektů v oblasti migrace Organizace pro pomoc uprchlíkům, a Mgr. Eva Kaličinská, učitelka a lektorka speciálních projektů.


...sme lidé jedné Země -- Metodika programu prevence xenofobie a rasismu - Blanka Tollarová; Marie Hradečná; Andrea Špírková Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... TOLLAROVÁ, Blanka : Jsme lidé jedné Země ... . Jsme lidé jedné Země. Kdo napsal knihu Jsme lidé jedné Země? Autorem je Marie Hradečná, Andrea Špirková, Blanka Tollarová. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Program prevence rasismu a xenofobie má za cíl posílit kladné postoje žáků směrem k tolerantní občanské multikulturní společnosti. Jedna se o dvouletý program prevence složený ze s ... Jsme lidé jedné Země - penizeproprahu ... . Program prevence rasismu a xenofobie má za cíl posílit kladné postoje žáků směrem k tolerantní občanské multikulturní společnosti. Jedna se o dvouletý program prevence složený ze systematické práce lektorů žadatele, lek. cizinců, učitelů ZŠ během výuky a aktivním zapojením žáků. Jsme lidé jedné Země: Metodika prevence x...SOUVISEJÍCÍ KNIHY