William Wallace: Statečné srdce

William Wallace: Statečné srdce - Jack Whyte | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jack Whyte
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
William Wallace: Statečné srdce.pdf


Chcete si knihu přečíst?William Wallace: Statečné srdce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jack Whyte. Číst William Wallace: Statečné srdce Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kdysi dávno bývalo Skotsko perlou severu. Mocnou říší hrdých mužů a statečných žen. Jenže ty časy patří minulosti a příběhům. Nyní je království hračkou mocných, kteří neváhají zradit svou zemi a národ cizímu králi. Angličané to dobře vědí a pod rouškou nabídky pomoci si připravují půdu pro vlastní krutovládu. Jenže stejně jako se šíří násilí a nespravedlnost, v temných lesích, strmých horách a stísněných městečkách se probouzí hrdinství a ochota bojovat za téměř ztracený sen. Sen o cti a právu. O svobodném Skotsku. Tím, kdo bude za tento sen bojovat, je William Wallace. To on dá statečným srdcím směr, odvážným pažím sílu. To on se stane Ochráncem Skotska. Jenže ne dnes. Zatím to není válečník ani postrach Anglie. Zatím je to prostý muž toužící po lásce své ženy a bezpečí své rodiny. Blíží se však den, kdy se všechna přání, všechna víra v dobro a slovo rytířů a odhodlání žít v míru, obrátí v prach… Jack Whyte přináší nezapomenutelný historický román o prostém muži, z něhož se stane legenda ve válce, kterou si nepřál. Je to příběh o krutém kole dějin drtícím nevinné, o statečnosti a zradě, o lásce i pomstě. Ale především je to příběh o muži, který ztratil vše, aby jiní vše získali! Jack Whyte (nar. 1940) pochází ze Skotska, ale od roku 1967 žije a tvoří v Kanadě. Přestou svou domovinu minimálně ve svých knihách nikdy zcela neopustil. Odkaz dávného Skotska však nežije pouze v jeho románech. Whyte je velkým obdivovatelem skotské poezie a písní. Se skupinou Horalové z Calgary, dudáckou skupinou spojenou s kanadskou armádou a skotskými tradicemi, dokonce nahrál např. album Eighty Years of Glory (Osm let slávy). Jeho prvním literárním dílem bylo monumentální zpracování artušovské legendy, série A Dream of Eagles (Sen o orlech). V jeho podání je Artuš mužem, který se pokouší přinést Británii mír a řád po "odletu orlů" - tedy po odchodu římských legií na počátku 5. století n. l. Jeho dílo je často přirovnáváno ke slavnému románu Once and Future King T. H. Whitea, avšak vyznačuje se mnohem větším důrazem na historický výzkum.


... Wallace je malý chlapec a žije se svým otcem v rodném Skotsku ... Film vs. realita: Statečné srdce nebyla přezdívka William ... ... . Skotský král zemřel, Skotům vládne anglický král Edward I., krutý pohan zvaný dlouhán, který si podmanil skotskou šlechtu a ty, kdo se stavěli na odpor, pověsil. This video focuses on Wallace's relationship with his wife, his death, and the legacy he left behind. i love this movie and William Wallace is one of my favorite heros. so i made a video to the ... William Wallace byl přinejlepším ... Obou ruční meč "WILLIAM WALLACE" Statečné srdce ... ... . so i made a video to the ... William Wallace byl přinejlepším statečným, ale zdaleka ne vždy chytrým šlechticem, dnes jej však bereme jako heroickou legendu. Jak je to s oblečením. Statečné srdce vykresluje dobové skotské odění zhruba stejně věrně jako historii. This feature is not available right now. Please ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY