Soužití generací: Proč nejsou staří lidé problémem, ale řešením

Soužití generací: Proč nejsou staří lidé problémem, ale řešením - Herbert Henzler, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Herbert Henzler,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Soužití generací: Proč nejsou staří lidé problémem, ale řešením.pdf


Chcete si knihu přečíst?Soužití generací: Proč nejsou staří lidé problémem, ale řešením ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Herbert Henzler,. Číst Soužití generací: Proč nejsou staří lidé problémem, ale řešením Online je nyní tak snadné!

POPIS


Stále se snižující počet lidí v produktivním věku musí vydělávat na stále narůstající počet seniorů ve věku důchodovém. V současné době si naše společnost ještě dovoluje obrovské plýtvání: mnoho starších lidí, kteří jsou tělesně i duševně fit, tráví desetiletí v poklidném důchodu. Pokud naše společnost nic nezmění, zanedlouho tento stav zruinuje náš sociální stát. Herbert Henzler, zkušený manažer banky Credit Suisse a dlouholetý poradce podnikatelů i politiků, a politik a rovněž manažer Lothar Späth nabízejí v této knize osvěžující konkrétní řešení: „dnes dávat, zítra brát." Vedle peněz potřebujeme v péči o seniory především čas. A proto vznikla tzv. časová banka, kde za každou hodinu pomoci, kterou poskytneme, nám bude připsána na náš časový účet hodina pro případ, že budeme sami v budoucnu pomoc potřebovat. Dlouhý život není jen dar, ale také závazek. Potřebujeme najít novou rovnováhu mezi profesionály, tedy lidmi, kteří jsou zaměstnáni v sociálních službách, a občany, kteří nabízejí dobrovolnou pomoc. Autoři představují německou společnost jako demografický model a přinášejí přesvědčivé argumenty, proč bychom měli hranici stáří chápat více flexibilně. V této knize ukazují, jak můžeme zmírňovat rozpory mezi generacemi, a představují konkrétní politické a společenské možnosti, ale také dobrovolnické iniciativy pro řešení problémů, které přinášejí demografické změny.


...jsou staří lidé problémem, ale řešením - Herbert Henzler; Lothar Späth Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni ... 71495789 - Viaf ... . E-kniha: Soužití generací -- Proč nejsou staří lidé problémem, ale řešením - Lothar Späth; Herbert Henzler Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Proč nejsou staří lidé problémem, ale řešením. HENZLER Herbert, SPÄTH Lothar. Info: Wolters Kluwer, 2013 (1.) - brož., 168 str. EAN: Soužití generací: Proč nejsou staří lidé problémem, ale řešením Herbert Henzler, Lothar Späth Soužití generací. ... Soužití generací / Nejlevnější knihy ... . Proč nejsou staří lidé problémem, ale řešením. HENZLER Herbert, SPÄTH Lothar. Info: Wolters Kluwer, 2013 (1.) - brož., 168 str. EAN: Soužití generací: Proč nejsou staří lidé problémem, ale řešením Herbert Henzler, Lothar Späth Soužití generací. Proč nejsou staří lidé problémem, ale řeš...SOUVISEJÍCÍ KNIHY