Chan-fej-c´: 2. díl

Chan-fej-c´: 2. díl - Chan Fej | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Chan Fej
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Chan-fej-c´: 2. díl.pdf


Chcete si knihu přečíst?Chan-fej-c´: 2. díl ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Chan Fej. Číst Chan-fej-c´: 2. díl Online je nyní tak snadné!

POPIS


Druhým svazkem se stává komentovaný překlad starověkého čínského spisu Chan-fej-c’ do češtiny úplným. Čeština se tak řadí mezi hrstku západních jazyků, do nichž bylo toto dílo celé přeloženo. Základní a zároveň nejrozsáhlejší a nejpropracovanější text myšlenkové školy zákona – legismu – stylisticky a kompozičně vybroušenou formou představuje učení, jehož praktická aplikace ve státě Čchin z velké části vedla k sjednocení Číny Prvním císařem Čchinů v r. 221 př. n. l. Tehdy se stalo státní ideologií a později, byť upadlo v nemilost elit, bylo zabudováno do správní a právní soustavy císařství. Přestože se jednalo o jeden z nevýznačnějších filosofických směrů starověku, bylo po staletí učenci odmítáno a živější zájem o něj projevili až modernizátoři Číny. Spis měl v oblibě Mao Ce-tung, dnes se k němu nezřídka obracejí čínští manažeři. Bez nadsázky lze říci, že bez jeho znalosti je naše chápání tradičního čínského pojetí práva i celkových kulturních dějin Číny kusé. Chan-fej-c’ ovšem díky svým formálním kvalitám ovlivnil i vývoj písemnictví, zejména esejistiky. Stejně jako I. díl je i druhá část opatřena bohatým poznámkovým aparátem a úvody k jednotlivým kapitolám a je doplněna jmenným rejstříkem a souhrnným seznamem literatury. K usnadnění orientace navíc čtenář na předsádkách najde historické mapy Číny příslušných období. Přeložil Lukáš Zádrapa. Vychází v edici Orient.


...ání cen chan fej c 2 dil chan fej, srovnání cen chan fej c 2 dil chan fej na portálu HLEDEJCENY ... Chan-Fej-c' - svazek II. - Chan-Fej-c' - Market24.sk ... .cz. Chan-Fej-c': Chan-Fej-c' - svazek I. Kniha přináší překlad jednoho ze stěžejních děl klasické čínské filozofie, spisu Chan-fej-c', nazvaného tak po svém autorovi Chan Fejovi († 233 př. n. l.). Chan-fej-c' patří k nejobjemnějším dílům staročínského písemnictví a přestavuje kompozičně i slohově vybroušenou summu legistické nauky, která zejména v ... Chan-fej-c' ovšem díky svým formálním kvalitám ovlivnil i vývoj písemnictví, zejména e ... Chan-Fej-c´ - - Megaknihy.cz ... ... Chan-fej-c' ovšem díky svým formálním kvalitám ovlivnil i vývoj písemnictví, zejména esejistiky. Stejně jako I. díl je i druhá část opatřena bohatým poznámkovým aparátem a úvody k jednotlivým kapitolám a je doplněna jmenným rejstříkem a souhrnným seznamem literatury. Chan...SOUVISEJÍCÍ KNIHY