Výjevy

Výjevy - Ondřej Hanus | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Hanus
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Výjevy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Výjevy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Hanus. Číst Výjevy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ondřej Hanus se ve své druhé sbírce představuje jako velký virtuos. Čtyřveršová strofa, sonet, rytmická klenba jambu, rým - to vše patří k nejsamozřejmější výbavě tohoto básníka. O své básně jako by se už ani nemusel utkávat s nějakými náměty, neboť se stále pohybuje ve světě jakýchsi základních, tj. prvních a zároveň posledních, daností poezie. Hanus nebásní "o", Hanus básní daleko spíše "z" - z jazyka, z poezie samé. Umné, filigránsky jemné, malebně čarující… Poezie často plynule přechází v meta?poezii. Odtud i velice nápadité slovotvorby a jazykové terminologie. Ano, dílem jde o poezii jakoby filologickou. Ale i přesto nejsme zavřeni do zimního království básnického cizeléra, dalšího z "valeryánů" české poezie. Štěrbinami jazykových siluet prosvítá Hanusovo jihočešství, zejména připoutání ke krajině, ba snad až jakési schoulené venkovanství. Slovo svébytné, triumfující, bravurní… zcela jistě; ale pořád i takové, jež nevzdává ve své poslední instanci hold jen sobě samému, neboť "jsou věci, které slovem neochočíš". Báseň není jen jistotou, matečně záchovnou a vzývanou… Tedy přístřeším a modlou; je i stavem znejistění, hrábnutím do prázdna. Výjevy vycházejí ve spolupráci s revue Weles.


... propojili v zásadě komorní drama, soustředně do omezeného prostoru a mezi několik jednajících postav, s rozmáchlými výjevy pouličních bojů, do nichž nezbytně zasáhnou i ... Marek Dusil Blend ... ... Synthwave Tyranids vs Deathskulls Orks: 500 point Warhammer 40,000 Battle Report - Duration: 33:11. Midwinter Minis Recommended for you This page was last edited on 22 June 2018, at 21:34. Files are available under licenses specified on their description page. All structured data from the file and property namespaces is available under the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-S ... Horká vana - Home | Facebook ... . All structured data from the file and property namespaces is available under the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply. Horká vana. 4.9K likes. Horká vana je kulturní klub s jevištěm a samostatnou kavárnou. Klub je k dispozici pro koncerty, přednášky, divadelní představení pro děti až p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY