Jiří Balcar

Jiří Balcar - Marie Klimešová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Marie Klimešová,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jiří Balcar.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jiří Balcar ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Klimešová,. Číst Jiří Balcar Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jiří Balcar (1929-1968) patřil do okruhu teoretika Jindřicha Chalupeckého, koncem padesátých let byl jedním z průkopníků české poválečné abstrakce a kaligrafie, po návratu z několikaměsíčního tvůrčího pobytu v USA (1964) se jako jeden z prvních českých umělců obrátil k pop-artu.Paradoxní polarita vyostřeného existenciálního pocitu a humoru ho řadí k umělcům, jejichž výpověď komentovala absurditu a odcizení soudobé společnosti. Tato monografie Balcarovo dílo nově zhodnocuje a poprvé je ukazuje v celé šíři; zahrnuje jak volnou, tak užitou tvorbu, neboť jeho přínos v oblasti knižních úprav, ilustrací a návrhů plakátů je zásadní. Vedle známých děl publikace představuje i mnoho nikdy nereprodukovaných prací, které přispívají k hlubšímu pochopení autora.Součástí knihy jsou vybrané dobové texty a kompletní bibliografie.


...Balcar (26. srpna 1929 Kolín - 28. srpna 1968 Praha) byl český grafik, malíř, ilustrátor, typograf a kreslíř ... Jiří Balcar - Manažer Business Solutions a SCRUM Master ... ... . Proslavil se především tvorbou filmových plakátů a knižních obálek. Ve své rozsáhlé malířské a grafické tvorbě jako jeden z mála kriticky reflektoval stav československé společnosti. Působil v redakci časopisu Květen. Jiří Balcar (August 26, 1929 - August 28, 1968) was a Czech graphic artist, painter, illustrator, typographer and cartoonist. He was famous for designing movie posters and book covers. Life. Jiří Balcar was born in the family of doctor Em ... Jiri Balcar Profiles | Facebook ... . He was famous for designing movie posters and book covers. Life. Jiří Balcar was born in the family of doctor Emilian Balcar in Kolín.He was one of two sons for whom their father had great expectations, and the family situation was very tense...SOUVISEJÍCÍ KNIHY