Brány mrazu a jiné prózy

Brány mrazu a jiné prózy - Eva Lorencová (ed.), | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Eva Lorencová (ed.),
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Brány mrazu a jiné prózy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Brány mrazu a jiné prózy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Lorencová (ed.),. Číst Brány mrazu a jiné prózy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Knihou Brány mrazu a jiné prózy se k českým čtenářům po letech vrací Karol Sidon jako vynikající prozaik, který se ve svých textech zabývá závažnými tématy: smyslem života, religiozitou a složitostí lidských vztahů; přitom však jeho prózy nikdy nepostrádají humor.Kniha nabízí texty v České republice dosud knižně nevydané. Úvodní povídkový soubor Hluší a slepí, obsahující prózy „Trnavský hřbitov", „Nevyhnutelný příběh" a „Ti, kteří přežijí", má autobiografické ladění. Povídka „Kdo chceš psa bít" se na popisu spolupráce židovské obce s nacistickými orgány dotýká vztahu mezi takzvanou „rozumností" a „bláznovstvím". Povídka „Maminka zpívá druhý hlas" je půvabnou konfrontací autorových dětských představ s dospělou realitou: fantazijní prolnutí obou světů, vyvolané smrtí matky, která patřila do obou jakoby oddělených životů hlavního hrdiny, se dostává na hranici absurdity. Vrcholem knihy je novela „Brány mrazu" s tématem hledání smyslu života, bilancování, samoty, složitého nalézání mezilidských vztahů a víry.Ať už Karol Sidon zůstává ve svých textech pevně nohama na zemi nebo vstupuje do světa fantazie, nikdy nepřestává být autorem bolestivé upřímnosti, hlubokého tázání a krásného českého jazyka.


...Brány mrazu a jiné prózy se k českým čtenářům po letech vrací Karol Sidon jako vynikající prozaik, který se ve svých textech zabývá závažnými tématy: smyslem života, religiozitou a složitostí lidských vztahů; přitom však jeho prózy nikdy nepostrádají humor ... Brány mrazu a jiné prózy | Akropolis ... . brány mrazu.indd 368. Kniha Brány mrazu a jiné prózy přináší šest prozaic‑ kých textů Karola Sidona, které v České republice do‑ sud knižně nevyšly. Úvodní triptych Hluší ... Knihou Brány mrazu a jiné prózy se k českým čtenářům po letech vrací Karol Sidon jako vynikající prozaik, který se ve svých textech zabývá závažnými tématy: smyslem života, religiozitou a složitostí lidských vztahů; přitom však ... Brány mrazu a jiné prózy (Karol Sidon) | Detail knihy ... ... . Úvodní triptych Hluší ... Knihou Brány mrazu a jiné prózy se k českým čtenářům po letech vrací Karol Sidon jako vynikající prozaik, který se ve svých textech zabývá závažnými tématy: smyslem života, religiozitou a složitostí lidských vztahů; přitom však jeho prózy nikdy nepostrádají humor. Knihou Brány mrazu a jiné prózy se k českým čtenářům po letech vrací Karol Sidon jako vynikající prozaik, který se ve svých ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY