Na Hradě a v podhradí

Na Hradě a v podhradí - Jiří Kubík | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kubík
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Na Hradě a v podhradí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Na Hradě a v podhradí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kubík. Číst Na Hradě a v podhradí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Česko na cestě od Havla k Zemanovi. První všelidová prezidentská volba přinesla vlnu vypjatých emocí, které zřetelně odrážejí očekávání i frustrace společnosti v posledních letech. Díky mediálnímu ohlasu si pak většina z nás také položila otázku, jaký je obecně náš postoj k úřadu prezidenta a jakou roli v životě společnosti mu přisuzujeme. A to jsou mimo jiné rovněž otázky, s nimiž se známý redaktor MF DNES Jiří Kubík obracel v průběhu let na řadu významných osobností veřejného života.Rozhovory s Václavem Havlem, Václavem Klausem, Milošem Zemanem, ale také Zdeňkem Svěrákem, Michalem Vieweghem, Věrou Čáslavskou, Vladimírem Franzem či Dominikem Dukou a mnoha dalšími, které byly publikovány na stránkách deníku, však tvoří pouze jednu rovinu knihy. Jiří Kubík je opatřil rozsáhlými komentáři, které jednak odhalují pozadí vzniku těchto rozhovorů a s časovým odstupem také vysvětlují a „dovypravují“ politická témata a kauzy, o nichž se hovořilo a které v posledních letech hýbaly společností. Kniha je tak současně velmi otevřeným pohledem do zákulisí novinářské práce, do techniky a strategií vedení rozhovorů a kromě toho také nečekaně zajímavými politickými dějinami.


...ezi bydlením na hradě a v podhradí byl na jedné straně propastný rozdíl, na druhé straně se však okem dnešního člověka příliš nelišilo ... Na Hradě a v podhradí - Česko na cestě od Havla k Zemanovi ... ... . Jak vypadala domácnost ve středověku ... Na druhém a třetím místě (první ve svých kategoriích) výborně zaběhla Zita Plachá (D14) a Eliška Čapová (D16), i když na obtížné trati se několika chybám nevyhuly. Někteří po závodě na hradě přespávali. Na ty čekalo opékání buřtů, výprava do skalního města a noční stezka odvahy. Na hradě a v podhradí aneb Dny dávno minulé - akce pro ve ... Prázdný patos na Hradě a v Podhradí ... . Na ty čekalo opékání buřtů, výprava do skalního města a noční stezka odvahy. Na hradě a v podhradí aneb Dny dávno minulé - akce pro veřejnost. Dvoudenní zábavně naučná akce pro širokou veřejnost probíhající v Historicko řemeslně vzdělávacím areálu hradu Šelmberk u Mladé Vožice. Srdečně zveme všechny velké i m...SOUVISEJÍCÍ KNIHY