Obžalovaná Adina Mandlová

Obžalovaná Adina Mandlová - Radek Žitný | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Radek Žitný
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Obžalovaná Adina Mandlová.pdf


Chcete si knihu přečíst?Obžalovaná Adina Mandlová ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radek Žitný. Číst Obžalovaná Adina Mandlová Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor Radek Žitný přichází se svou novou knihou, která je výpovědí o dosud ne zcela zmapované části života české prvorepublikové filmové hvězdy Adiny Mandlové, totiž soudních kauzách, které provázely její kariéru.Sporů v životě české herečky bylo dost a většinou neskončily příliš šťastně. Teprve nyní se dostávají takto uceleně na veřejnost. Mnohá fakta a archivní materiály v autentické podobě, o něž se Radek Žitný ve své práci opírá, budou překvapením pro mnoho čtenářů. Jde například o dobové výslechové protokoly, s nimiž běžný člověk se nemá možnost seznámit. Obsah publikace je exkurzem do dob první republiky, protektorátu, poválečného souzení kolaborantů i do činnosti StB, která vydírala a cíleně likvidovala české umělce. Kniha také obsahuje dosud nepublikované fotografie.


...Mandlová, vlastním jménem Jarmila Anna Františka Marie Mandlová, v Německu známá pod pseudonymem Lil Adina (28 ... E-kniha: Obžalovaná Adina Mandlová - Radek Žitný | Knihy ... ... . ledna 1910 Mladá Boleslav - 16. června 1991 Příbram), byla česká filmová a divadelní herečka.. Její život byl bouřlivý. Byla krásná, inteligentní, obdivovaná. Její jméno spolehlivě plnilo sály, byla sex-symbolem 30. let 20. století. Obžalovaná Adina Mandlová 2013; Čeněk Šlégl 2009; Aféry a kauzy Lídy Baarové 2011; Protektorátní rozhlasový skeč 2010; Herci a herečky před soudem 2014; všech 7 knih autora. Kniha Obžalovaná Adina Mandlová je v Obžalovaná Adina Mandlová Autor: Žitný, Radek Nakladatel: Petrklíč EA ... Obžalovaná Adina Mandlová - Radek Žitný od 169 Kč - Heureka.cz ... . Kniha Obžalovaná Adina Mandlová je v Obžalovaná Adina Mandlová Autor: Žitný, Radek Nakladatel: Petrklíč EAN: 9788072293780 ISBN: 978-80-7229-378- Popis: 1× kniha, vázaná, 198 stran, česky Rozměry: 15 × 21,4 cm Rok vydání: 20...SOUVISEJÍCÍ KNIHY