Odpoutané obrazy: Archeologie českého virtuálního prostoru

Odpoutané obrazy: Archeologie českého virtuálního prostoru - Kateřina Svatoňová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Kateřina Svatoňová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Odpoutané obrazy: Archeologie českého virtuálního prostoru.pdf


Chcete si knihu přečíst?Odpoutané obrazy: Archeologie českého virtuálního prostoru ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kateřina Svatoňová. Číst Odpoutané obrazy: Archeologie českého virtuálního prostoru Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha je zaměřena na archeologii (českého) virtuálního prostoru a odpoutané obrazy, které ho zaplňují a utvářejí; tedy na obrazy, jež opouštějí plochu, okno, rám, centrální perspektivu, přesně vymezené stylové etapy či tradiční uměnovědu. Text zkoumá různé strategie odpoutávání obrazu, nejprve v době modernity, dále se zabývá tím, jaký vliv na zobrazování měla proměna vědeckého uvažování o prostoru, sleduje, jak se v neeukleidovském prostoru odpoutávají vnější technické obrazy J. Svobody, R. Činčery a planetárií nebo vnitřní obrazy, jak je popsal fenomenologicko-antropologický psychiatr S. Nevole. Cílem knihy není jen představit alternativní způsoby zobrazování a proměnlivost úvah o vnímání a pojetí prostoru, ale i zproblematizovat některé pojmy, které byly vytvořeny pro materiální dvojdimenzionální obraz a pro virtuální, multimediální či vícedimenzionální obrazy začínají být nedostatečnými.


...logie českého virtuálního prostoru) Další popis zobrazit ... KFS - Univerzita Karlova ... . Kniha je zaměřena na archeologii (českého) virtuálního prostoru a odpoutané obrazy, které ho zaplňují a utvářejí; tedy na obrazy, jež opouštějí plochu, okno, rám, centrální perspektivu, přesně vymezené stylové etapy či tradiční uměnovědu. ... Anotace knihy " Odpoutané obrazy - Archeologii českého virtuálního prostoru, autor Svatoňová Kateřina " Text zkoumá jednotlivé strategie odpoutávání obrazů, nejprve v české moderně přelomu 19. a 20. století, dále se zabývá tím, jaký vliv na zobraz ... Odpoutané obrazy - Archeologii českého virtuálního ... ... . a 20. století, dále se zabývá tím, jaký vliv na zobrazování má proměna vědeckého uvažování o prostoru a teorie čtyřdimenzionality od počátku 20. století. Kniha je zaměřena na archeologii (českého) virtuálního prostoru a odpoutané obrazy, které ho zaplňují a utvářejí; tedy na obrazy, jež opouštějí plochu, okno, rám, cent...SOUVISEJÍCÍ KNIHY