Senná rýma

Senná rýma - Noël Coward | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Noël Coward
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Senná rýma.pdf


Chcete si knihu přečíst?Senná rýma ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Noël Coward. Číst Senná rýma Online je nyní tak snadné!

POPIS


Hořká komedie Noëla Cowarda se odehrává o jednom červnovém víkendu v letním sídle manželů Blissových. Bývalá herečka Judith Blissová a její manžel, spisovatel David, tu tráví léto se svými dvěma dospělými dětmi - dcerou Sorel a synem Simonem. Každý z nich si nezávisle na sobě pozve na víkend hosta. Od okamžiku, kdy vyjde najevo, že jejich host nebude v domě tím jediným, hádky mezi sebestřednými členy rodiny převáží nad obyčejnou slušností, takže hosty přehlížejí, nebo si je jízlivě dobírají. Cowardovi se podařilo vytvořit atmosféru trapného dusna, které odlehčuje brilantním dialogem. Všichni Blissovi se chovají nevyzrále a nedospěle. S velkou intenzitou a rychlostí podléhají neexistujícím citům a ve svém uzavřeném světě vedle sebe žijí bez opravdového zájmu jeden o druhého. Za vším pozérstvím se však skrývá obyčejné a lidsky pochopitelné zoufalství z nenaplněnosti vlastního osudu.


...rýma neboli pylová alergie je stav, kdy přecitlivělý imunitní systém přehnaně reaguje na neškodné podněty, v tomto případě pylová zrna, ale i jiné alergeny jako je prach, roztoči, zvířecí srst či některé potraviny ... Senná rýma ... . Senná rýma je v tomto ohledu tak trochu nesprávné označení. Senná rýma je zánět sliznice nosu, očí a dýchacích cest vyvolaný alergickou reakcí. Příčinou je pylová alergie, při níž podrážděný imunitní systém reaguje přehnaně a zmateně na pylové podněty, hlavně na pyl rostlin ve vzduchu. Jedná se o nejrozšířenější typ alergie. Odehrává se a vrací v pravidelných pylových sezónách, především na jaře, kdy ... Alergická rýma je nepříjemné zánětlivé onemocnění, které by se mělo řešit (foto: G ... Senná rýma - GigaLékárna.cz ... . Jedná se o nejrozšířenější typ alergie. Odehrává se a vrací v pravidelných pylových sezónách, především na jaře, kdy ... Alergická rýma je nepříjemné zánětlivé onemocnění, které by se mělo řešit (foto: Getty Images * ISIFA) Alergická rýma, lidově senná r...SOUVISEJÍCÍ KNIHY