Viselec: Aj Wej-wej a jeho uvěznení

Viselec: Aj Wej-wej a jeho uvěznení - Martin Barnaby | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Barnaby
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Viselec: Aj Wej-wej a jeho uvěznení.pdf


Chcete si knihu přečíst?Viselec: Aj Wej-wej a jeho uvěznení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Barnaby. Číst Viselec: Aj Wej-wej a jeho uvěznení Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kolik Číňanů znáte jménem? Dva? Tři? Aj Wej-wej bude s velkou pravděpodobností jedním z nich. V říjnu 2010 vystavil v londýnské galerii Tate Modern instalaci nazvanou Slunečnicová semínka. V dubnu 2011 byl uvězněn a déle než dva měsíce strávil v nelidských podmínkách. Nejslavnější žijící čínský umělec a aktivista je osobností s mimořádným univerzálním talentem, odvahou a lidskou integritou. Je schopen navrhnout dům, natočit film, psát si každý den internetový blog, rozbít vázu z dynastie Chan s nevyčíslitelnou historickou hodnotou či pomáhat obětem zemětřesení. Od začátku své umělecké dráhy otevřeně vystupuje proti nejmocnějšímu totalitnímu režimu současnosti. Činí tak nejen slovy, ale i svou tvorbou – je autorem mnohých z nejkrásnějších a nejzáhadnějších uměleckých děl naší doby, děl, která oslovila miliony lidí po celém světě. Když byl Aj Wejwej propuštěn z nezákonné vazby, přiletěl za ním do Pekingu spisovatel a novinář Barnaby Martin. Zajímal se o jeho uvěznění a zároveň se chtěl dozvědět více o tom, co se vlastně děje v zákulisí nejvyšších pater čínské komunistické strany. Rozhovory obou mužů a Martinovy rozsáhlé osobní zkušenosti s Čínou daly vzniknout této knize. Viselec je sondou do Ajova života, umění i aktivistických postojů, zároveň jde ovšem i o úvahu nad kreativním procesem a vývojem umění v moderní Číně. Barvitě vypráví o dětství stráveném v zemljance na poušti Gobi, dospívání během kulturní revoluce i o tom, co chce svými díly sdělit. Potvrzuje se zde, že Aj není namyšleným umělcem, kterému jde pouze o vystavování svých děl v západních institucích zvučných jmen. Nepatří mezi ty, kteří se kvůli slávě otočí zády k vlastní zemi. Přináší svědectví o stále silnějšímčínském boji za demokracii a otevřenou společnost. Je to kniha o odvaze a naději v místech, kde svoboda a spravedlnost stále chybí.


...Viselec: Aj Wej-wej a jeho uvěznení Autor: Barnaby Martin Aj Wej-Wej, pravděpodobně nejslavnější čínský umělec současnosti, byl pro svůj kritický postoj vůči čínskému režimu v dubnu roku 2011 zatčen a přes dva měsíce držen ve vazbě ... Viselec - Barnaby Martin | Knihy Dobrovský ... . Všechny informace o produktu Kniha VISELEC AJ WEJ-WEJ A JEHO UVĚZNĚNÍ - Barnaby Martin, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze VISELEC AJ WEJ-WEJ A JEHO UVĚZNĚNÍ - Barnaby Martin. Viselec Aj Wej-wej a jeho uvěznení. Přidat recenzi Magazín OKO (1) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. O ... Kniha Viselec: Aj Wej-wej a jeho uvěznení - Barnaby Martin ... ... . Viselec Aj Wej-wej a jeho uvěznení. Přidat recenzi Magazín OKO (1) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. O...SOUVISEJÍCÍ KNIHY