Kamenné kříže Čech, Moravy a Slezska

Kamenné kříže Čech, Moravy a Slezska - Nataša Belisová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Nataša Belisová,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kamenné kříže Čech, Moravy a Slezska.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kamenné kříže Čech, Moravy a Slezska ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Nataša Belisová,. Číst Kamenné kříže Čech, Moravy a Slezska Online je nyní tak snadné!

POPIS


Originální obrazová publikace prezentuje nejkrásnější, nejzajímavější, nejtajuplnější, kamenné kříže a křížové kameny Čech, Moravy a Slezska. Navíc tyto drobné památky představuje v rozmanité atmosféře ročních dob, jako oprávněný krajinotvorný prvek ve všech oblastech naší vlasti. Více než 90% obrazového materiálu pro tuto knihu vzniklo díky nadšení a obětavosti fotografa Petra Bořila, který v řadě případů zajížděl ke křížům opakovaně, aby je zachytil právě v různých ročních obdobích a v nejaktuálnějším stavu. Úvodní kapitoly postihují tématiku kamenných křížů různou optikou, tedy pohledem historie, středověkého práva, smírčích smluv, typologie či jednotlivých příběhů, ale jsou také připomenutím nedávné minulosti a současnosti, ukazují, jak se tyto drobné památky neúnavnými a nadšenými lidmi udržují, zachraňují či znovuobnovují z hlubin minulých věků. V samém závěru dokončování knihy přišla myšlenka představit v malé galerii dávné i současné výtvarníky zachycující kamenné kříže. Hlavní, obrazová část je členěna podle krajů, a tak kniha může být jakýmsi speciálním průvodcem po kamenných křížích dané oblasti.


...lní obrazová publikace prezentuje nejkrásnější, nejzajímavější, nejtajuplnější, kamenné kříže a křížové kameny Čech, Moravy a Slezska ... Skvosty cech moravy a slezska | Sleviste.cz ... . Navíc tyto drobné památky představuje v rozmanité atmosféře ročních dob, jako oprávněný krajinotvorný prvek ve všech oblastech naší vlasti. Literatura. AUTORSKÝ KOLEKTIV. Kamenné kříže Čech a Moravy.Praha: Argo, 1997. ISBN 80-7203-157-.S. 400. BĚLOHRADSKÝ, René; BELISOVÁ, Natálie; BOŘIL, Petr ... Kamenné kříže Čech, Moravy a Slezska Autor: Belisová, Nataša, Bělohradský, Ren ... Kniha Kamenné kříže Čech, Moravy a Slezska - Nataša ... ... .S. 400. BĚLOHRADSKÝ, René; BELISOVÁ, Natálie; BOŘIL, Petr ... Kamenné kříže Čech, Moravy a Slezska Autor: Belisová, Nataša, Bělohradský, René a Bořil, Petr Nakladatel: Knihy 555 EAN: 9788086660370 ISBN: 978-80-86660-37- Popis: 1× kniha, vázaná, 272 stran, česky Rozměry: 23,5 × 31 cm Rok vydání: 2013 (1. vydání) Kamenné kříže Čech, Moravy a Slezska - René Bělohradský, Nataša Belisová, Petr Bořil. Kamenné kříže Čech, Moravy a Slezska ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY