Cesta do Istanbulu

Cesta do Istanbulu - Hana Pekárková | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Hana Pekárková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesta do Istanbulu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Cesta do Istanbulu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Pekárková. Číst Cesta do Istanbulu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Píše se červen 1989. Dvaadvacetiletá Marta se vydává s Čedokem na autokarový zájezd do Istanbulu. Jede se prakticky přes celý Balkánský poloostrov k břehům Bosporu a zpět. Na zájezdě se Marta spojí s dvaceti devítiletou Monikou, která je ovšem jen kamarádka z nouze a podle toho to vypadá. Jejich dvojku občas doplňuje šedesátiletá Jarmila Paulinová, trpící syndromem zavírajících se dveří. Náhoda je svede v Bělehradě na pokoj. Po příjezdu do Istanbulu si obou dívek, začne díky Moničině drzosti, všímat jeden místní mladík. Hodlá jim dělat průvodce městem a nejen to, což Martě není nijak příjemné. V jednu chvíli se má docela důvod bát. Je to však Monika, kdo se směje naposled. Na Balkáně vzrůstá národnostní napětí. Že by náhoda? Také mezi Martinými spolucestujícími se stávají velmi módní jisté řeči a trendy. Že by druhá náhoda? Největší hanbou je přiznat, že člověk nehýří penězi. A to tedy Marta nehýří. Ale nevadí. Desátého června, brzy nad ránem, se vrací do Prahy. Román nejen o cestování s hromadnými zájezdy a nejen v době, kdy se odehrává. Podvečerní Bratislava, noční Budapešť, rozlehlé roviny Slovinska a Srbska. Město Bělehrad, o kterém málokdo tušil, že na něj budou za deset let dopadat bomby. Vysoké hory Makedonie, pestré Skopje, krásná příroda u Ohridského jezera nedaleko Albánských hranic. Staré řecké město Soluň, rušná metropole Istanbul, kde se stýká Evropa s Asií, proti němu poměrně poklidná Sofie. Balkán a svět vůbec počátkem léta 1989 očima dvaceti dvouleté dívky, která neoplývá penězi, zato strašně ráda cestuje. No a samozřejmě řeší i otázky, které jí v jejím věku připadají aktuální.


...letiště v Istanbulu. Jak se dostat z různých letišť do centra Istanbulu ... Nejnizší ceny letenek do města Istanbul | Skyscanner Česko ... .A zase zpátky. Pozor: všechny popisy cesty, které zmiňují Atatürkovo letiště, už nefungují, protože Atatürkovo letiště je od jara 2019 vypnuté.Musíte hledat informace o novém letišti. [Event "WYC0 2011"] [Site "Kocaeli "] [Date "2011.10.31"] Do Turecka autem. Obsah: Kudy jet - Co je potřeba - Vyplatí se to? - Autem po Turecku Kudy jet. Z Prahy je to do Istanbulu asi 1700 km po silnicích a dálnicích různé ... Cesta do Istanbulu | Antikvariát Pod Svícnem | eAntikvariat.cz ... . Z Prahy je to do Istanbulu asi 1700 km po silnicích a dálnicích různé kvality. Cesta trvá přinejmenším 28 hodin, spíše víc, obzvlášť pokud odpočíváte. ★ V dnešním díle TRAVEL JOURNALu na HD+ máme pro vás jízdenku do pojítka Evropy a Asie - tureckého Istanbulu! Průvodcem nám bude pan MILOSLAV MARTAN z CK OCEÁN (www.jedeme...SOUVISEJÍCÍ KNIHY