Antonín Širůček

Antonín Širůček - Jiří Hlušička, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Hlušička,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Antonín Širůček.pdf


Chcete si knihu přečíst?Antonín Širůček ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Hlušička,. Číst Antonín Širůček Online je nyní tak snadné!

POPIS


Antonín Širůček patří k výrazným osobnostem výtvarného života města Brna a jeho dílo představuje též nezanedbatelný vklad českému umění druhé poloviny dvacátého století. Narodil se 31. ledna 1913 v Trávníku (dnes Kladoruby) u Letovic jako první syn v rolnické rodině a podle tehdejších zvyklostí měl převzít starost o hospodářství. Sochařský talent, který jinoch projevil poměrně záhy, však jeho životní dráhu změnil. V letech 1933 až 1935 vystudoval Odbornou keramickou školu v Praze a hned po jejím absolutoriu byl přijat na pražskou Akademii výtvarných umění do sochařského ateliéru profesora Bohumila Kafky, přední osobnosti českého novodobého sochařství. Dílo Antonína Širůčka se vyznačuje jednotou v rozmanitosti. Vyšel z tradice novodobého sochařství, ale jeho touha objevovat nové obzory jej vedla k modernímu ztvárnění různých podnětů i k volbě nejen sochařských, ale i kreslířských a malířských prostředků. Jednotícím činitelem jeho tvůrčího snažení bylo humanistické krédo. To se promítlo v dominantním místě, které v tematickém repertoáru jeho soch a obrazů přísluší tématům milenců, mateřství a rodiny. Posedlostí nalézt výtvarně účinný ekvivalent současného života zaujal Širůčkův odkaz v českém umění druhé poloviny dvacátého století nezanedbatelné místo.


...n Širůček se narodil 31. ledna 1913 v Trávníku (dnes Kladoruby) u Letovic, v letech 1933 až 1935 vystudoval Odbornou keramickou školu v Praze a hned po jejím absolutoriu byl přijat na pražskou Akademii výtvarných umění do sochařského ateliéru profesora Bohumila Kafky, přední osobnosti českého novodobého sochařství ... Antonín Širůček: Průmysl, Zemědělství a Znak Ostravy ... . Antonín Širůček. 1913-1977. Sledovat Sleduji Získejte upozornění na nově dražená díla. Živé aukce; Internetová aukce; 1 ze 1 předmětů. řazení. datum prodeje (od nejstaršího) datum prodeje ... Antonín Širůček * 31.1.1913 Trávník u Letovic - † 22.2.1977 Brno. sochař v Brně ... Antonín Širůček patř ... Sochy Antonína Širůčka se zdánlivě ztrácí v tepu města ... ... . Živé aukce; Internetová aukce; 1 ze 1 předmětů. řazení. datum prodeje (od nejstaršího) datum prodeje ... Antonín Širůček * 31.1.1913 Trávník u Letovic - † 22.2.1977 Brno. sochař v Brně ... Antonín Širůček patř...SOUVISEJÍCÍ KNIHY