Civilní náboženství

Civilní náboženství - Jan Jüptner | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Jüptner
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Civilní náboženství.pdf


Chcete si knihu přečíst?Civilní náboženství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Jüptner. Číst Civilní náboženství Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vysvětlujeme-li své politické názory, nakonec se vždy dobereme ke slovu nebo představě, za nimiž nezbývá než mlčet. Tyto „poslední věci“ zakládají náš veřejný prostor a kniha Jana Jüptnera v nich spatřuje civilní náboženství: české, evropské nebo západní. Autor mapuje civilně náboženské úvahy vedoucí od antiky až k systémové teorii 20. století (Varro, Vico, Rousseau, Bellah, Luhmann). Civilní náboženství vzniká z jeho pohledu tehdy, když si společnost promítá do své rozlehlé reality to, co pokládá za skutečně podstatné, aby si od ní nechala vyprávět o tom, jak začala, jak skončí a jaký má smysl. Kniha šetří krizový diskurz v USA po 11. září, v české kapitole pak bilancuje tzv. českou otázku a předkládá původní studie o kázáních J. S. Trojana a „pravdě a lásce“ v médiích.


...é náboženství a popularita prezidenta ... Civilní náboženství | Odborná literatura a právnická ... ... . Různé krize, s nimiž se společnost USA během své historie setkala, vyvolaly patriotské a občanské reakce s náboženským ražením - íránská krize s rukojmími v roce 1979, výbuch raketoplánu Challenger v roce 1986 nebo hurikán Sandy v roce 2012. Po těchto událostech americký prezident typicky vystoupí před veřejností ... Civilní sňatek je svazek dvou lidí, který je vydán ve státních orgánech bez účasti církve. V naší zemi má tento koncept mnohem ... Kniha: Civilní náboženství - Jan Jüptner | Knihy.ABZ.cz ... . V naší zemi má tento koncept mnohem širší význam - tzv. Soužití lidí obecně bez jakékoli registrace. Civilní manželství se stalo alternativou nejprve k církvi a poté ke státu. Ve světě se tato instituce vyvinula poměrně dlouho, Sociologie náboženství je vědní disciplína, ... Tento koncept se stal známý jako občanské (civilní) náboženství. Náboženství tedy Bellah považuje za součást společno...SOUVISEJÍCÍ KNIHY