Pojednání o věcech tibetských

Pojednání o věcech tibetských - Josef Kolmaš | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Kolmaš
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pojednání o věcech tibetských.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pojednání o věcech tibetských ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Kolmaš. Číst Pojednání o věcech tibetských Online je nyní tak snadné!

POPIS


Známýčeskýtibetologa sinolog,autorřadypřekladů(Tibetskáknihamrtvých,Zrcadlokrálů,Pokladnicemoudréhorčení,Datlovníkv meruňkovémsadu,Zápiskyo buddhistickýchzemíchaj.)sev desetikapitoláchzamýšlínadnejrůznějšímiaspektytibetskékulturya historie.Svazek otevírajíobecnějšítextyvěnovanétibetskýmosobnímjménům,symbolickýmvýznamům čísela způsobu,jakýmTibeťanéměříčas.Dalšíkapitolaseznamujes osobnostía dílem Congkhapy(1357–1419),zakladatelejednéz nejvýznamnějšíchbuddhistickýchškolGelug.KapitoludoplňujepřekladkratšíhoCongkhapovadílaZákladdobrýchvlastností.ZeškolyGelugpocházíliniedalajlamů,jimžsepodrobněvěnujídalšídvěkapitoly.Konkrétně v nichjdeo jevpřevtělovánía procesrozpoznávánípřevtělenců,kandidátůna tituldalajlamya pančhenlamy.Kapitoluvěnovanoutibetskémubuddhistickémukánonuprohlubšízájemcedoplňujepodrobnábibliografie.Učebnicerozkošejetématemdalšíhotextu,kterýobsahujei kompletnípřekladtéto„tibetskékámasútry“.Zčástiobdobnýmsměremsepakobracíkapitolavěnovanátibetskémuumělcia intelektuáloviGendünuČhönphelovi (1905–1951),jenžvedlevýznamnéhistoricképráceo TibetusepsaltakéznámouUčebnicierotiky.Celýsvazekuzavírápříspěvekvěnovanýpronikáníevropskýchmisionářůdo Tibetu a zejménajejichpoznávánítibetskéhojazyka.


...ednání o věcech tibetských je v. Přečtených: 2x: Čtenářské výzvě ... Pojednání o věcech tibetských (Josef Kolmaš) | Detail ... ... ... Hledáte Pojednání o věcech tibetských od Josef Kolmaš? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Dům knihy.cz > Knihy > Nábožentsví a duchovní nauky > Pojednání o věcech tibetských. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Pojednání o věcech tibetských. KOLMAŠ Josef. Info: Vyšehrad, 2013 (1.) - váz., 328 str. Předml. J. Fili ... Pojednání o věcech tibetských | Albatros media ... . KOLMAŠ Josef. Info: Vyšehrad, 2013 (1.) - váz., 328 str. Předml. J. Filipský, R. Fellner EAN: ... POJEDNÁNÍ O VĚCECH TIBETSKÝCH. Texty o tibetských dějinách a fascinující tibetské kultuře z pera předního českého odborníkaV knize nalezneme i český překlad tibetské verze Kámasútry, vázané vydání, s přebalem, 328 stran. POSLEDNÍ KUS...SOUVISEJÍCÍ KNIHY