O kočkách a lidech

O kočkách a lidech - Zdena Bratršovská, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Zdena Bratršovská,
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O kočkách a lidech.pdf


Chcete si knihu přečíst?O kočkách a lidech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdena Bratršovská,. Číst O kočkách a lidech Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zdena Bratršovská a František Hrdlička literárně spolupracují už téměř čtyřicet let. Po řadě úspěšných beletristických, básnických i publicistických titulů, přicházejí s novinkou – s rozsáhlou autobiografickou výpovědí, nazvanou O kočkách a lidech. Základem tohoto vyprávění je soužití autorů s jejich zvířecími přáteli, s dvěma kočkami a dvěma kocoury. Ujali se jich v posledních dvaceti letech na venkovské chalupě v Máchově kraji, zažili s nimi mnoho bizarních příhod, a tak je toto dějové pásmo příspěvkem ke kočičí etologii. Do vyprávění pronikají i další zážitky obou autorů. Vzpomínají na své spisovatelské začátky, na svou činnost v oficiálních i neoficiálních souborech (Divadlo Na zábradlí, Bílé divadlo), na své zahraniční cesty i stipendijní stáž v Německu.Před čtenářem se vynořují portréty jejich nejbližších přátel, jakož i známých osobností z veřejného a kulturního života (H. Bělohradská, J. Burghauser, J. Foglar, V. Havel, J. Herz, M. Hlavsa, E. Krumbachová, M. Kundera, F. Pavlíček, E. Valenta, I. Vyskočil a další). Próza tak přibližuje i proměny společenského klimatu, jak je oba autoři prožívali.


...žitě hledá cestu k dospívající dceři, Delfína už nechce být dál single, Théo těžce nese stěhování z venkova do města, malý David se musí smířit s rozvodem rodičů ... Kočičí příběhy - U KOCOURA DOMA ... ... Druhá kniha povídek o kočkách a jejich lidech Veronika touží po dobrodružství a chtěla by zažít něco, co se stává jednou za život. Adam se před přítelkyní stydí za matku, která miluje zvířata víc než lidi. Else už by ráda měla dítě, jenže manžel je proti. O kočkách a lidech Autor: Bratršovská, Zdena a Hrdlička, František Nakladatel: Milan Hodek EAN: 9788087688144 ISBN: 978-8 ... Slepičí polévka pro duši - O kočkách a lidech - Hezké věci ... . Else už by ráda měla dítě, jenže manžel je proti. O kočkách a lidech Autor: Bratršovská, Zdena a Hrdlička, František Nakladatel: Milan Hodek EAN: 9788087688144 ISBN: 978-80-87688-14-4 Popis: 1× kniha, brožovaná, 298 stran, česky Rozměry: 14,8 × 20,4 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) Úvaha vánoční: O kočkách a lidech Pavel Letko 28.12.2018 Články. 4. přečtení Vla...SOUVISEJÍCÍ KNIHY