Československý syndrom: ruskýma očima

Československý syndrom: ruskýma očima - Elvíra Filipovičová-Pátková | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Elvíra Filipovičová-Pátková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Československý syndrom: ruskýma očima.pdf


Chcete si knihu přečíst?Československý syndrom: ruskýma očima ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Elvíra Filipovičová-Pátková. Číst Československý syndrom: ruskýma očima Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se pokouší vystihnout složité a často velmi bolestné vztahy Rusů a Čechů - Rusů v Čechách a Čechů v Rusku - na pozadí historických událostí minulého století, které vztahy obou národů formovaly a poznamenaly. Autorka – sama Ruska – přináší žánrově pestrou knihu zahrnující vlastní deníkové zápisky od počátku padesátých let, vzpomínky pamětníků, črty, zápisky, vše bohatě doplněno fotografickými dokumenty. Na pozadí jednotlivých autentických událostí z osobního života obyčejných Rusů vyvstává obraz politicky složité doby. Pro českého čtenáře je kniha poutavým čtením zejména díky pohledu Rusů na vzájemné vztahy a zlomové historické události... Nejprve to byli příslušníci NKVD a „Smerše“, v podstatě zločinci obdaření mocí, kteří v pětačtyřicátém roce zákeřně vylákávali Rusy žijící v Praze (zejména z kruhů emigrantů, kteří se domnívali najít svoji novou budoucnost v meziválečném Československu), aby doplnili stavynenasytného sovětského Gulagu. Po nich koncem čtyřicátých let přišli agitátoři, kteří využívali city lidí, jejich vztah k bývalé vlasti a posílali je sice nikoli přímo za ostnatý drát, ale prakticky do uzavřené zóny tehdejšího Sovětského svazu. A konečně všeobecně známá „bratrská pomoc“ v roce 1968, kdy se obětí stává celý národ, Češi i Slováci, a kdy je obelháván národ vlastní – ruský. Tato politika dvojí tváře je pak líčena v kapitolách odehrávajících se za československé normalizace. Kniha s úspěchem vyšla v polovině roku 2013 v Rusku.


...lovenský syndrom ruskýma očima. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Československý syndrom | MACHART ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Všechny informace o produktu Kniha Československý syndrom ruskýma očima, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Československý syndrom ruskýma očima. Československý syndrom - ruskýma očima. Kniha se pokouší vystihnout složité a často velmi bolestné vztahy Rusů a ... Ebook Československý syndrom (ruskýma očima) v PDF, ePub ... ... . Československý syndrom - ruskýma očima. Kniha se pokouší vystihnout složité a často velmi bolestné vztahy Rusů a Čechů - Rusů v Čechách a Čechů v Rusku - na poza...SOUVISEJÍCÍ KNIHY