Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech

Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech - Michaela Iblová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Michaela Iblová
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech.pdf


Chcete si knihu přečíst?Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michaela Iblová. Číst Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato kniha se věnuje otázkám, které dosud v souvislosti s tématem České filharmonie zůstávaly stranou. Jejím cílem je kontextuální výklad kulturní, společenské a politické role ČF, který se soustředí na analýzu této role v období vrcholícího stalinismu. Na základě metody případové studie a metody strukturní analýzy zkoumá především mechanismy fungování orchestru v nových společenských podmínkách po roce 1948. Zabývá se tím, do jaké míry ovlivnila komunistická ideologie dramaturgii ČF, její vystupování navenek i sociální vazby uvnitř orchestru. Zkoumá organizační strukturu a celkové zaměření tělesa. Všímá si konkrétní programové náplně koncertů i míst, na nichž orchestr vystupoval, "nového" publika, pro které byly koncerty určeny, a "pokrokové" tvorby, sloužící k propagandistickým účelům. Analyzuje systém politické a státně-bezpečnostní kontroly a řízení z několika stran: jednak z pozice KSČ a ministerstva kultury jakožto tvůrců kulturní politiky a jednak ze strany Státní bezpečnosti. Zabývá se činností závodní organizace KSČ a závodní rady ROH a podává obraz ideologické práce v orchestru. Stranou nezůstává ani pohled na kádrovou politiku ČF a rozbor některých kádrových materiálů. Publikace umožňuje čtenáři hlouběji porozumět, jak Česká filharmonie žila a pracovala a jakou roli zaujímalo toto umělecké těleso na československé hudební scéně v kritické době padesátých let.


... from a library! Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech ... Zaklínač I: Poslední přání Andrzej Sapkowski pdf ulozto ... ... ... Česká filharmonie [WorldCat Identities] ... from a library! Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech. [Michaela Iblová; Kamila Veselá] -- Tato kniha se venuje ot©Łzk©Łm, kter©♭ dosud v souvislosti s t©♭matem ©⃜esk©♭ filharmonie z©£st©Łvaly stranou. Jej©Ưm c©Ưlem je kontextu©Łln©Ư v©ưklad kulturn©Ư, spolecensk©♭ a politick©♭ role ... Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech Autor: Iblová, Michaela Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024623320 ISBN: 978-80-246-2332- Popis: 1× kniha, brožovaná, 248 stran, česky Rozměry: 16,6 × 23,5 cm Rok vydání: Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech Iblová Michaela Karolinum 2014 vydáno: srpen 2014 e-kniha ISBN 9788024627236 (PDF) E-KNIHA-15% 170,-145,- K dispozic...SOUVISEJÍCÍ KNIHY