Hrad Veveří

Hrad Veveří - Milena Flodrová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Milena Flodrová,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hrad Veveří.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hrad Veveří ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milena Flodrová,. Číst Hrad Veveří Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nová publikace, která se zaměřuje výhradně na hrad Veveří a blízké okolí. Předmluvu ke knize napsala známá brněnská historička Milena Flodrová, která o hradu Veveří napsala v minulosti již celou řádku textů. Její kniha Hrad Veveří vypráví... v našem nakladatelství již vyšla. Když je řeč o hradu Veveří, nemohou samozřejmě chybět ani pověsti s tímto místem spjaté. Pověsti posbírala a sepsala Marta Šrámková. Autorem fotografií je Ota Tučka. Valná většina fotek je barevná, kniha však obsahuje i černobílé historické fotografie z průběhu 1. poloviny 20. století.


... jako opravdový kamenný hrad vzniká pravděpodobně až před polovinou 13 ... Hrad Veveří - Rokmi ostrieľaný moravský hrad ako stvorený ... ... . století. Mimo jiné jako místo královského dohledu nad osídlováním území vzhůru proti toku řeky Svratky. Velmi výrazně byl hrad - v podstatě do dnešního rozsahu - rozšířen po polovině 14. století za vlády moravského markraběte Jana ... Areál hradu bude pro návštěvníky otevřen v květnu pouze o víkendech. Celý objekt včetně interiérů bude otevřen od 30. května. Při prohlí ... Geofyzikální průzkum u kaple P. Marie na Veveří - YouTube ... . Celý objekt včetně interiérů bude otevřen od 30. května. Při prohlídce prosíme dodržujte bezpečnostní pokyny, které jsou umístěny u vstupu do objektu a na webu. Veveří je hrad na západě brněnské městské části Bystrc, zhruba 12 kilometrů severozápadně od centra Brna na skalnatém ostrohu nad Brněnskou přehradou, kterou napájí řeka Svratka.Jde o jeden z nejrozsáhlejších a nejstarších hradních areálů nejen na M...SOUVISEJÍCÍ KNIHY