Současná umělecká díla v krajině

Současná umělecká díla v krajině - Radek Mikuláš, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Radek Mikuláš,
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Současná umělecká díla v krajině.pdf


Chcete si knihu přečíst?Současná umělecká díla v krajině ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radek Mikuláš,. Číst Současná umělecká díla v krajině Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato kniha-průvodce, která vznikla ze spolupráce sochařky, geologa a historičky umění, nabízí jiný prostor pro vnímání současného umění a představuje umělecká díla, která zasněně čekají na jarní prudké deště či první sníh, než se rozpadnou a splynou znovu s lesem a se zemí... Některá jsou dochována už jen na fotografiích, jiná mají ambice působit jako krajinotvorné prvky v delší časové perspektivě. Jsou tu zastoupeny práce vycházející z hnutí land artu a umění pro veřejný prostor, jejich autoři – často usilující o ekologii výtvarného umění – vymezili čas jejich fyzické existence tím, že je spojili s konkrétním místem ve volné přírodě či venkovské krajině. Jsou volně přístupné, vystavené větrům, mrazu, vodě a času, někdy vytvořené z přírodního materiálu tak pomíjivého, jako je čerstvý sníh nebo listy spadané ze stromů, jindy z kamene, ale i z betonu. V průvodci jsou zachyceny i aktivity pečující o krajinu, některé naznačují i vnímavost k spirituální rovině přírody. Ve většině případů jde o uměleckou tvorbu, která usiluje o nějaký druh rozhovoru s místem, jeho historií či s přírodními kvalitami.


...ůvodce "Současná umělecká díla v krajině" vznikla ze spolupráce sochařky, geologa a historičky umění ... Kniha "Současná umělecká díla v krajině" ... . Nabízí jiný prostor pro vnímání současného umění a představuje umělecká díla, která zasněně čekají na jarní prudké deště či první sníh, než se rozpadnou a splynou znovu s lesem a se zemí... Kniha Současná umělecká díla v krajině: ato kniha-průvodce, která vznikla ze spolupráce sochařky, geologa a historičky umění, nabízí jiný prostor pro vnímání současného umění a představuje umělecká díla, která zasněně čekají na jarní prudké deště či první sníh, než se rozpadnou a splynou znovu s lesem a se zemí... V Průvodci současná umělecká díla v krajině jsme uvedli stavbu majáku ve Strupčicích z dílny Arch ... Současná umělecká díla v krajině - cs.isabart.org ... ... V Průvodci současná umělecká díla v krajině jsme uvedli stavbu majáku ve Strupčicích z dílny Arch...SOUVISEJÍCÍ KNIHY