Narativní způsoby v české literatuře

Narativní způsoby v české literatuře - Lubomír Doležel | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Lubomír Doležel
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Narativní způsoby v české literatuře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Narativní způsoby v české literatuře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lubomír Doležel. Číst Narativní způsoby v české literatuře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Lubomír Doležel ve svýchNarativních způsobech v české literatuře formuluje pomocí analýzy typů narativních promluv, subjektivizace vyprávění, vypravěčských způsobů a autentifikace fikčních světů teorii narativního textu a aplikuje ji na vybranou českou prózu.Publikace vznikla přepracováním anglického originálu Narrative Modes in Czech Literature, vydaného takřka o dvacet let dříve. Oproti původní verzi je zde rozpracována první teoretická kapitola s ohledem na teorii fikčních světů, která je středem autorova zájmu po dobu posledních dvou desetiletí. Kniha je dokladem kontinuity strukturalistického přístupu k literárním textům a lze ji považovat za důslednou aplikaci funkčního přístupu v literatuře. Zaujala pozornost v prostředí světové literární teorie, pomohla rozšířit povědomí o pražském strukturalismu a jistě bude inspirovat i současné badatele působící na poli české literární vědy.


...ní způsoby v české literatuře Autor: Doležel, Lubomír Nakladatel: Pistorius & Olšanská EAN: 9788087855133 ISBN: 978-80-87855-13-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 144 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2014 (2 ... PDF Narativní způsoby v české literatuře - Pistorius ... . vydání) Narativní způsoby v české literatuře . DOLEŽEL, Lubomír. Narativní způsoby v české literatuře. Praha: Český spisovatel, 1993. ISBN 80-202-0418-. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Základní údaje; Originální název: Narativní způsoby v české literatuře ... Knihy Základy narativní terapie a narativního koučinku-- autor: Nejedlá Alžběta, Strnad Vratislav A p ... Narativní způsoby v české literatuře - Knihy.cz ... . Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Základní údaje; Originální název: Narativní způsoby v české literatuře ... Knihy Základy narativní terapie a narativního koučinku-- autor: Nejedlá Alžběta, Strnad Vratislav A po celou zimu byl klid-- autor: Králová Kristýna Paměť měst-- autor: Květová Miroslava, Tošnerová Marie Uzel na kapesníku-- autor: Poliaková Martina, Raška Jakub, Smyčka Václav Narativní způsoby v česk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY