Jak psát a jak nepsat česky

Jak psát a jak nepsat česky - Jarmila Panevová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jarmila Panevová,
DIMENZE
8,4 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak psát a jak nepsat česky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jak psát a jak nepsat česky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jarmila Panevová,. Číst Jak psát a jak nepsat česky Online je nyní tak snadné!

POPIS


P. Sgall a J. Panevová předkládají v této knize řadu zajímavých postřehů o současné češtině především z hlediska psaného jazyka. Tyto náměty mohou být užitečné pro autory informačních a popularizačních textů, pro publicisty, překladatele do češtiny, ale i pro čtenáře, kterým jde o vhodné a kultivované vyjadřování. Poukazují na frekventované chyby a poklesky jak v oblasti pravopisu a tvarosloví, tak v oblasti stavby věty a textu. Zdůrazňují přitom, že pro kultivované vyjadřování nejde jen o hledisko spisovnosti, ale jde zejména o vhodnost a přirozenost jazykových prostředků užitých v dané situaci. Výklady o jevech vhodných i nevhodných jsou doprovázeny množstvím příkladů dokumentujících prohřešky proti těmto zásadám a přinášejí i náměty, jak se jich vyvarovat.


...t a jak nepsat česky Autor: Panevová, Jarmila a Sgall, Petr Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024625058 ISBN: 978-80-246-2505-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 198 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2014 (2 ... Jak psát a jak nepsat česky | Dumknihy.cz - knihy po všech ... ... . vydání) Jak psát a jak nepsat česky Autor: Panevová, Jarmila a Sgall, Petr Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024608716 ISBN: 80-246-0871-5 Popis: 1× kniha, brožovaná, 200 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20 cm Rok vydání: 2004 (1. vydání) Jak psát a jak nepsat česky. Josef Šimandl [Posudky a zprávy]-Náš knižní trh nabízí slušnou řádku pravopisných cvičebnic. Nebyl však a není přesycen knížkami pro „pokročilé" uživatele sp ... Kniha Jak psát a jak nepsat česky - Sgall Petr, Panevová ... ... . vydání) Jak psát a jak nepsat česky. Josef Šimandl [Posudky a zprávy]-Náš knižní trh nabízí slušnou řádku pravopisných cvičebnic. Nebyl však a není přesycen knížkami pro „pokročilé" uživatele spisovné češtiny: takových, které by si s porozuměním a užitkem mohl přečíst i někdo, kdo není češtinář ani lingvista, ale patří k široké komunitě, k...SOUVISEJÍCÍ KNIHY