Královna Zenobie

Královna Zenobie - Jiří Tomek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Tomek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Královna Zenobie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Královna Zenobie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Tomek. Číst Královna Zenobie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Slavná královna Zenobie vládla ve 3. století v Palmýře v Syrské poušti a dobyla po smrti manžela mnohá území – Sýrii, Palestinu, Arábii, Malou Asii či Egypt. Porazila i perské vojsko a vzdorovala samotnému Římu. Osudy této mimořádné ženy inspirovaly představivost řady umělců. V novém historickém románu je vypravěčkou sama královna; líčí celý svůj život hostům při oslavě svých narozenin, uspořádané ve vile nedaleko Říma. Autor přibližuje i další postavy starověkého Orientu (egyptská královna Hatšepsut, královna ze Sáby, král Šalamoun), také egyptské nebo palmýrské bohy, báje a legendy.


... Zenobia, počeštěně Zenobie (kolem 240, Palmýra - po 274, Řím), byla v letech 267/268-272 královna syrské Palmýry a v roce 272 společně se svým synem Vaballathem vzdorocísařovna římského císaře Aureliana (270-275) ... Zénobiá, palmýrská královna, -274 | Knihy.ABZ.cz ... .Vládu nad Palmýrou převzala po zavraždění svého manžela Odaenatha, který si na východě římské říše vybudoval za Galliena vlastní ... Všechny informace o produktu Kniha Královna Zenobie - Jiří Tomek, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Královna Zenobie - Jiří Tomek. Zenobie, aãkoliv mi v tadmorské aramej‰tinû fiíkali Bat Zabbaj, coÏ znamená dcera Zabbaje, zatímco v arab‰tinû jsem se jmenovala Zajnab bint Zabáj. Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publis ... Tomek Jiří: Královna Zenobie | MALL.CZ ... . Zenobie, aãkoliv mi v tadmorské aramej‰tinû fiíkali Bat Zabbaj, coÏ znamená dcera Zabbaje, zatímco v arab‰tinû jsem se jmenovala Zajnab bint Zabáj. Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your...SOUVISEJÍCÍ KNIHY