Nirvana: Historie nahrávek

Nirvana: Historie nahrávek - Rob Jovanovic | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Rob Jovanovic
DIMENZE
9,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Nirvana: Historie nahrávek.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nirvana: Historie nahrávek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rob Jovanovic. Číst Nirvana: Historie nahrávek Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zatímco většina knih se věnuje Cobainovu turbulentnímu a krátkému životu, Jovanovicova Nirvana zkoumá tuto „poslední opravdovou kapelu rockové historie“ (Tony Visconti) skrze jednotlivá nahrávání, koncerty, rádia, televize i samotná zkoušení a touto optikou vnímá dění kolem. Paradoxně se tak dostáváme k trochu jinému úhlu pohledu – k příčinám a inspiracím Kurtových písní; od vlivu jeho tety Mari a první nahrávky na magnetofon v jejím domě přes neuvěřitelný vzestup z bláta Aberdeenu až do sfér, kde lokty nejsou ostré, ale rovnou opatřeny žiletkami. Kniha o tom, jak moc se líbilo intro „Heart Shaped Box“ (původně „Heart Shaped Coffin“) manželce Courtney Love, o jejich společných denících, o spolupráci Cobaina a Williama Burroughse, bitkách nad verzemi a mixy songů, o „We will rock You“ před sto deseti tisíci fanoušky v Jižní Americe, o snaze ztišit a promlouvat šeptem v mihotavém světle svíčky, která když ho zlomené srdce, obnošené tělo a mysl poněkolikáté KO s rukama nad hlavou v ringu paranoie, dohasla předčasně. Kniha analyzuje oněch dvanáct let v rozhovorech, dokumentací čtyřiceti nahrávání, bibliografiemi a nekompromisním popisem „čachrů“ za kulisami, které nakonec jeden z nejvýraznějších hlasů generace devadesátek umlčely.


... Historie nahrávek. Překlad Marta Helingerová, Michael Kyselka, Radek Čerjak ... Umenie | Nirvana (Rob Jovanovic) | Antikvariát Vôňa knihy ... . Praha: Volvox Globator, 2014. ISBN 978-80-7207-897-4. Externí odkazy. Obrázky, zvuky či videa k tématu Nirvana ve Wikimedia Commons; Téma Nirvana ve Wikicitátech (anglicky) Official label website - Oficiální stránky labelu Nirvany Zatímco většina knih se věnuje Cobainovu turbulentnímu a krátkému životu, Jovanovicova Nirvana zkoumá tuto „poslední opravdovou kapelu rockové historie" (Tony Visconti) skrze jednotlivá nahrávání, koncerty, rádia, televize i samotná zkoušení a touto optikou vnímá dění kolem. Kurt Donald Cobain (20. února 1967 - 5. dubna 1994) byl americký zpěvák, k ... E-kniha: Nirvana - Rob Jovanovic | Knihy.ABZ.cz ... . Kurt Donald Cobain (20. února 1967 - 5. dubna 1994) byl americký zpěvák, kytarista, skladatel, hlavní zpěvák a zakladatel grungeové skupiny Nirvana.Hudební magazín Rolling Stone jej v osobním žebříčku hudebního ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY