Katastrofa 1914: Evropa táhne do války

Katastrofa 1914: Evropa táhne do války - Max Hastings | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Max Hastings
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Katastrofa 1914: Evropa táhne do války.pdf


Chcete si knihu přečíst?Katastrofa 1914: Evropa táhne do války ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Max Hastings. Číst Katastrofa 1914: Evropa táhne do války Online je nyní tak snadné!

POPIS


První světová válka, předznamenaná atentátem na rakouského arcivévodu Františka Ferdinanda v červnu 1914, zahájila éru sebezničujícího krveprolévání a zbořila „starý svět“. Přední britský historik vojenství Max Hastings dramaticky popisuje, co této konfrontaci bezprostředně předcházelo a jak rozhodujících prvních pět válečných měsíců prožívaly nejen miliony vojáků na srbských, francouzských, belgických, východopruských či haličských bojištích, ale i jejich blízcí v zázemí. Autorovo poutavé líčení bitev na západní i východní frontě ohromí všechny, kdo si válečné zápolení představují pouze v kulisách zákopů a šrapnelů, ostnatého drátu a všudypřítomného bahna. Pečlivou analýzou záznamů vrcholných politiků, generálů i řadových vojáků sedmi národů a také těžce zkoušených civilistů Hastings působivě dokládá, s jak naivním nadšením pod vlajícími praporci a za ryčného doprovodu polních kapel napochodovaly miliony mladíků na jatka, aniž si většina uvědomila, že mašinerie války se už na hony vzdálila romantickým představám devatenáctého století. Hastingsova kniha boří řadu mýtů a rozborem strategie jednotlivých vrchních velitelů předkládá i překvapující závěry. Po důkladné analýze dostupných důkazů autor navzdory současným revizionistickým tendencím dokazuje, že vinu za rozpoutání války nese jednoznačně císařské Německo, v jehož vleku se ocitlo Rakousko-Uhersko. Porazit dobyvačné generály říše Viléma II. bylo pro budoucnost svobody a demokracie v Evropě životně důležité.


...atastrofa 1914 -- Evropa táhne do války - Max Hastings ... Katastrofa 1914: Evropa táhne do války - Chci.cz ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Katastrofa 1914. Evropa táhne do války - Max Hastings ... In 1914, Europe plunged into the 20th century's first terrible act of self-immolation - what was then called The Great War. On the eve of its centenary, Max Hastings seeks to exp ... Katastrofa 1914 - ikarmel.cz ... . On the eve of its centenary, Max Hastings seeks to explain both how the conflict came about and what befell millions of men and women during the first months of ... Katastrofa 1914: Evropa táhne do války ROZMLUVY Válečná můžete ihned zakoupit v obchodě Alza.cz Elektro, který tento produkt prodává za skvělou cenu 453 Kč s rychlým doručením. R...SOUVISEJÍCÍ KNIHY