Labyrint

Labyrint - Mojmír Drvota | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Mojmír Drvota
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Labyrint.pdf


Chcete si knihu přečíst?Labyrint ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mojmír Drvota. Číst Labyrint Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tři dosud nevydané texty spisovatele a dramatika Mojmíra Drvoty obsahují soubor Labyrint krátkých reflexí lidského chování a přírodních jevů a dvě novely. Obě probírají zdánlivě absurdní problém, který však postavám vedoucím dialog slouží jako pouhá záminka k tomu, aby při stále hlubším ponoru k jeho podstatě zároveň odhalovaly lidský úděl. Drvota ve svých textech vždy rád provokuje, ať porušováním tradičních lineárních postupů nebo stylem a náročností textu. Autor ví, že naprosto zásadní je nejen potřeba nacházet odpovědi, ale i otázky, a neváhá vedle sebe stavět racionalitu a iracionalitu. Jeho svět je vždy pevně vystavěný, zcela ojedinělý a prodchnutý ironií, ale není povrchní. Ve svém pohledu si Drvota vytváří odstup a nachází se jakoby mimo dobro a zlo, mimo dobu a čas.


...y. Labyrinth is a word of pre-Greek origin, which the Greeks associated with the palace of Knossos in Crete, excavated by Arthur Evans early in the 20th century ... Labyrint music, videos, stats, and photos | Last.fm ... . The word appears in a Linear B inscription as da-pu-ri-to (𐀅𐀢𐀪𐀵). As early as 1892 Maximilian Mayer suggested that labyrinthos might derive from labrys, a Lydian word for "double-bladed axe". Labyrinth definition is - a place constructed of or full of intricate passageways and blind alleys. How to use labyrinth in a sentence. Is there a difference between maze and labyrinth? Directed by Jim Henson. With David Bowie, Jennifer Connelly, Toby Froud, ... Labyrint (band) - Wikipedia ... . How to use labyrinth in a sentence. Is there a difference between maze and labyrinth? Directed by Jim Henson. With David Bowie, Jennifer Connelly, Toby Froud, Shelley Thompson. Sixteen-year-old Sarah is given thirteen hours to solve a labyrinth and rescue her baby brother Toby when her wish for him to be taken away is granted by the Goblin King Jareth. Labyrinth defi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY