Petr Babák

Petr Babák - Lukáš Kijonka (ed.) | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Lukáš Kijonka (ed.)
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Petr Babák.pdf


Chcete si knihu přečíst?Petr Babák ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lukáš Kijonka (ed.). Číst Petr Babák Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pět kilo grafického designu! Komplexní popis profesního života jednoho z nejvýznamnějších současných grafických designérů, profesora pražské UMPRUM Petra Babáka a jeho studia Laboratoř. Na půdorysu 85 projektů, seřazených od nejoblíbenějších po nejméně oblíbené, Babák svým osobitým jazykem představuje vlastní práci, ve které balancuje mezi volným a užitým uměním, zkoumá hranice grafického designu a knižních experimentů. Publikace sleduje procesy vzniků jednotlivých projektů od počátků komunikace se zadavateli přes vývoj designu až po jeho realizaci. Mapuje Babákovu práci od studentských let přes období spolupráce s Tomášem Machkem až po současnou tvorbu studia Laboratoř a představuje Babáka také jako pedagoga a publicistu. Silný společenský a performativní charakter Babákova života zastupují unikátní osobní pojmenování publikace jeho spolupracovníky, zadavateli, rodinou, fanoušky, kritiky, studenty, absolventy a přáteli. Velkorysý objem této autorské knihy, za jejíž konceptem a grafickým designem stojí Lukáš Kijonka, je glosou směřování současného často předimenzovaného knižního designu a navazuje na Babákovo zkoumání knihy jako objektu. Babákovy texty jsou doplněny fotografiemi Filipa Beránka. Hřbety široké 14 centimetrů vlastnoručně ztvárnili nejvýznamnější současní čeští umělci, Babákovi spolupracovníci a přátelé. Budete mít doma originál od Krištofa Kintery, Tomáše Vaňka, CAP crew, Dominika Formana, Petry Dočekalové, Chrudoše Valouška, Jakuba Hojgra nebo Petra Kvíčaly?


...ř je výzkumný prostor, ve kterém společně s několika externisty zkoumáme široké prostory grafického designu ... About BC Rezan font family | Briefcase Type Foundry ... . spolupracujeme s řadou inovátorů z různých oblastí. Petr Babák byl spoluzakladatelem a členem redakční rady časopisu Deleatur, pravidelně publikuje v četných periodikách (Reflex, Lidové noviny, Živel aj.). Od roku 2011 vede rubriku časopisu Revolver Revue, kde představuje mladé výtvarníky a desig­néry. Patří ... Zobrazte si profil uživatele Petr Babak na LinkedIn, největší profesní komunitě na světě. Petr m ... Petr Babák at Fonts in Use ... . Patří ... Zobrazte si profil uživatele Petr Babak na LinkedIn, největší profesní komunitě na světě. Petr má na svém profilu 2 pracovní příležitosti. Zobrazte si úplný profil na LinkedIn a objevte spojení uživatele Petr a pracovní příležitosti v podobných společnostech. Velkoobchod Babak. N...SOUVISEJÍCÍ KNIHY