Výrostek

Výrostek - Fjodor Michajlovič Dostojevskij | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Fjodor Michajlovič Dostojevskij
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Výrostek.pdf


Chcete si knihu přečíst?Výrostek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Fjodor Michajlovič Dostojevskij. Číst Výrostek Online je nyní tak snadné!

POPIS


Mnozí milovníci Dostojevského považují Výrostka za jeho nejlepší dílo. Autorův génius v něm s neuvěřitelnou přesvědčivostí a otevřeností promlouvá ústy vypravěče - hlavní postavy, na nejzazší okraj společnosti vyhoštěného levobočka Arkadije Dolgorukého, který sám sebe s odzbrojující upřímností označuje za „výrostka" a stejně kriticky dokáže nahlížet i na své okolí. Je to mládenec plný protikladů - citlivý a současně zmatený ve svých citech, naivní a nedůvěřivý zároveň, na straně jedné upřímný, romantický snílek, toužící dobrat se pravdy a dobra i za cenu sebeobětování, na straně druhé člověk „podzemní", pokořený a zesměšňovaný, sebedestruktivní a sám sebou pohrdající, toužící po pomstě. Jeho těžký a zdlouhavý zápas o sebe sama se podobá hře v neúprosnou ruletu. Podaří se mu po všech bouřlivých a podivuhodných peripetiích obstát?


...ek (Подросток) je předposlední román F ... Zlý Výrostek Hugo | Facebook ... . M. Dostojevského.Dílo bylo poprvé zveřejněno v časopise Vlastenecké zápisky (Отечественные записки), kde vycházelo od ledna do prosince 1875, později vyšlo ve třech svazcích v roce 1876.. V románu popisuje několik týdnů svého života mladý Arkadij Makarovič Dolgorukij. Americanized spelling of Czech and Slovak Výrostek, from výrostek 'teenager', 'youth', hence a nickname for a youngster. Source: Dictionary of American Family Names ©20 ... Výrostek - Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v ... ... . Source: Dictionary of American Family Names ©2013, Oxford University Press Tomas Výrostek Solway Sharks U16 / Scotland U16 - 19/20 Player Facts Submit Photo Update Profile. Update Profile Go Premium to Update Profile. Submit changes...SOUVISEJÍCÍ KNIHY